Ogłoszenia Parafialne – 4.09.2022 XXIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XXIII Niedzielę zwykłą, pierwszą w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Podczas Mszy św. o godz. 11,30 przez wstawiennictwo wyniesionego dzisiaj na ołtarze bł. papieża Jana Pawła I, modlimy się o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w nowym roku dla nauczycieli, katechetów i uczniów; a dzieciom rozpoczynającym naukę poświęcimy, tornistry, książki i przybory szkolne.

2. W poniedziałek 5 września zapraszamy rodziców i dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii św. w tym roku szkolnym 2022/2023 na Mszę św. o godz 18.0. po której odbędzie się spotkanie.

3. We wtorek 6 września zapraszamy młodzież, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.00 po której odbędzie się spotkanie.

4. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, patronki naszej diecezji. W bydgoskiej katedrze uroczystości odpustowe o godz. 18.00. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce.

5. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają: Liturgiczna Służba Ołtarza, Parafialny zespół Caritas, Żywy różaniec i Odnowa w Duchu Świętym. Zapraszamy chętnych do chórku parafialnego.

6. Przy wyjściu z kościoła można złożyć podpis pod apelem do Sejmu do procedowania Ustawy o przyznanie renty socjalnej dla Osób z Niepełnosprawnościami (tj. osób, które ze względu na niepełnosprawność ruchową, intelektualną lub obie jednocześnie pozostaną pod opieką innych osób do końca życia). Ks. Biskup zachęca do poparcia tej inicjatywy. Lista znajduje się na stoliku w kruchcie kościoła.

7. Przy wyjściu z kościoła można także nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Jeśli chcesz być Jego uczniem” – rozważanie Słowa Bożego; „Biskup, który pisał do Pinokia” – sylwetka nowego błogosławionego papieża Jana Pawła I; „Czytanie ze zrozumieniem” – synteza krajowa Synodu o synodalności; „Kierunek Lizbona” – przygotowania do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży. Zachęcamy do religijnej lektury.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 5.9.
Godz. 18.00 – o zdrowie i opiekę Bożą z okazji I Komunii św. dla Filipa i Janka

Wtorek – 6.9.
Godz. 18.00 – + Bogdana Blocha w 1 rocz. śmierci

Środa – 7.9.
Godz. 18.00 – 1. + ks. Kanonika Piotra Wegnera
                      
2. + Krzysztofa Drewkę

Czwartek – 8.9.
godz. 18.00 – + Ks. Kan. Piotra Wegnera w 11 rocz. śmierci i zmarłych rodziców

Piątek – 9.9.
Godz. 18.00 – + Halinę, Franciszka Witaszek, Władysławę i Kazimierza Wójtowicz

Sobota – 10.9.
Godz. 18.00 – + Ryszarda Karweckiego

NIEDZIELA – 11.9.
Godz. 7.30 – o zdrowie i błog. Boże dla Magdaleny w 30 rocz. urodzin
Godz. 10.00 – + Leonarda Raniszewskiego w 11 rocz. śmierci i ks. Kan. Piotra Wegnera
Godz. 11.30 – + Helenę w 11 rocz. śmierci i Wacława Bandura
godz. 17.30 – + Stanisława Błaszkiewicza w 3 rocz. śmierci i Michała Potarzyńskiego