Ogłoszenia Parafialne – 28.08.2022 XXII Niedziela Zwykła

1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł.

2. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

3. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

4. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 18.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym.

5. Tego dnia przypada także 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania od godz.16.00, Okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Zapraszamy dzieci klas 4 i 5 przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

7. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo o godz. 17.30. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy o godz. 18.00. Spowiedź św. w piątek od godz. 16.30. Zapraszamy szczególnie dzieci z klas 6,7,8 i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny.

8. W piątek rano odwiedzimy chorych z Komunią św. Chorych proszę zgłosić w zakrystii.

9. W sobotę 3 września, pierwsza sobota miesiąca, Msza św. o godz 9.00. Po Mszy św. wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

10. Zachęcamy do czytania ”Przewodnika Katolickiego”, który można nabyć wychodząc z kościoła.

11. Również informujemy, że od przyszłej niedzieli Msze św. będą już według normalnego porządku czyli o godz. 7.30, 10.00, 11.30 i 17.30

12. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci klas pierwszych na Mszę Świętą na godz 11.30, podczas której poświęcimy tornistry i przybory szkolne.

13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Stanisław Gaudyn z ul. Błądzimskiej. Pamiętajmy o nim w modlitwach i o wszystkich naszych drogich zmarłych. „Dobry Jezu…”

14. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 29.8.
Godz. 18.00 – + Zdzisława Medyckiego

Wtorek – 30.8.
Godz. 18.00 – + Wiktora Wysockiego w 3 rocz. śmierci

Środa – 31.8.
Godz. 18.00 – + Elżbietę Lica w 14 rocz. śmierci oraz o zdrowie dla Zenona

Czwartek – 1.9.
godz. 18.00 – + Urszulę Sajdak

Piątek – 2.9.
Godz. 18.00 – o zdrowie i błog. Boże dla Magdaleny Marcinkowskiej z okazji 90 rocz. urodzin oraz o szczęśliwą operację dla Elżbiety

Sobota – 3.9.
Godz. 9.00 – + za dusze w czyśćcu cierpiące
Godz. 18.00 – + Jana Brzozowskiego w 11 rocz. śmierci oraz zmarłych rodziców i rodzeństwo z obojga stron

NIEDZIELA – 4.9.
Godz. 7.30 – 1. + Teresę i Pawła Formella oraz zmarłych rodziców z obojga stron
                    
2. + Jana, Jadwigę Majewskich, Jadwigę i Wiktora Ellwart
Godz. 10.00 – + Władysława w 43 rocz. i zmarłych z rodziny Pożarskich
Godz. 11.30 – + Jana, Marię Syrek, Jana, Melanię, Kamilę Klepczyńskich i zmarłych z rodziny
godz. 17.30 – + Danielę Łuczak