Ogłoszenia Parafialne – 11.09.2022 XXIV Niedziela Zwykła

1. Dziś dwudziesta czwarta niedziela zwykła w ciągu roku. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.

2. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.

3. W poniedziałek 12 września zapraszamy młodzież, która się przygotowuje do przyjęcia sakramentu bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.00 po której odbędzie się spotkanie.

4. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem.

5. W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.

6. W czwartek po Mszy św. odbędzie się spotkanie rady parafialnej i ekonomicznej.

7. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

8. W najbliższą niedzielę, 18 września, przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.

10. Jest autokar na pielgrzymkę diecezjalną do Częstochowy, wspólnie z parafią Jachcice w dniach 20-21 października. Cena 250 zł., w tym nocleg w dwuosobowych pokojach z łazienką (bez jedzenia). W drodze powrotnej jak czas pozwoli zatrzymamy się Piekarach Śląskich. Zapisy u nas w zakrystii lub w parafii na Jachcicach.

11. Światowe Dni Młodzieży to spotkanie katolickiej młodzieży z całego świata, by wspólnie się modlić i wspierać w wierze. Papież Franciszek zaprasza młodych do Lizbony w dniach od 1 sierpnia do6 sierpnia 2023 roku. Księża naszego dekanatu pragną zaprosić młodzież do wspólnego wyjazdu oraz duchowego przygotowania. Wszystkich chętnych pragnących uczestniczyć w ŚDM w Lizbonie zapraszamy do parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w dniu 30 września br. (piątek) na Mszę św. o godzinie 18.00, a potem na spotkanie.

12. W tym tygodniu patronują nam:
– wtorek, 13 września – Święty Jan Chryzostom (ok. 354-407) biskup Konstantynopola, wybitny kaznodzieja, doktor Kościoła;
– piątek, 16 września – Święci Korneliusz (ok. 200-253) papież, orędownik jedności Kościoła, i Cyprian (ok. 210-258), biskup Kartaginy, obaj zginęli śmiercią męczeńską

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 12.9.
Godz. 18.00 – + Urszulę i Bernarda Sajdak

Wtorek – 13.9
Godz. 18.00 – + Tadeusza Kołdej

Środa – 14.9.
Godz. 18.00 – + o zbawienie dusz Pawła i Kazimierza Kaczarewskich oraz zmarłych z rodzin obojga stron

Czwartek – 15.9.
godz. 18.00 – + Mieczysława Kwiatkowskiego w rocz. śmierci oraz zmarłą Łucję

Piątek – 16.9
Godz. 18.00 – + Mariannę Piotrowską w 5 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny

Sobota – 17.9.
Godz. 18.00 – + Władysławę, Kazimierza Wójtowicz, Halinę, Franciszka Witaszek

NIEDZIELA – 18.9.
Godz. 7.30 – + Kazimierę Rożek od syna Marcina
Godz. 10.00 – + Marię Damrath w 21 rocz. śmierci oraz zmarłych rodziców z obojga stron
Godz. 11.30 – z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Agnieszki i Marcina w 10 rocz. ślubu, dla dzieci Basi i Bartłomieja i całej rodziny
Godz. 17.30 – + Marię, Szymona, Edmunda Pikul, zmarłe rodzeństwo i zmarłych z rodziny