Ogłoszenia Parafialne 14.02.2016 – I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania. Z Bożą pomocą sami możemy i powinniśmy odrzucać szatańskie podszepty. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary umacnia nas w naszych zmaganiach ze złem.
 2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia tego czasu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto to duchowe ćwiczenie podjąć. W ten sposób można się włączyć w modlitwę Kościoła o ducha pokuty. Choć kwartalne dni modlitw w tej intencji dobiegają dziś końca, to ducha umartwienia, pokuty trzeba nieustannie w sobie rozwijać.
 3. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś o godz. 16.30 na pierwsze gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na drogę krzyżową:
  – Dzieci i młodzież na godz. 17.00
  – Dorosłych na godz. 18.30
 1. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym. Codziennie przed Mszą Świętą jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie zmartwychwstałego Pana.
 2. Dziś przypadają też tzw. walentynki ? Dzień Zakochanych. Pomyślmy o dobrym słowie, życzliwym geście wobec naszych bliskich ? rodziców, dziadków, dzieci i wnucząt.
 3. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w IV Niedziele Wielkiego Postu. W tym samum czasie odbędą się Szkolne rekolekcje dla dzieci i dla młodzieży gimnazjalnej.
 4. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes ? dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła ? składając ofiary do puszek.
 5. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów i wiadomości z życia Kościoła. Serdecznie dziękuję za składane ofiary.
 6. Parafia nasza, w Roku Miłosierdzia organizuje pielgrzymkę do Rzymu i miejsc pielgrzym- kowych we Włoszech w dniach 20 ? 29 czerwca br. Zgłoszenia w zakrystii, program wywieszony w gablocie.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek   ? 15.2.
Godz. 18.00  –  + Zygmunta, Kazimierę Trojanowskich i Michała Potażyńskiego

Wtorek ? 16.2.
Godz.  18.00  –  + Ryszarda Woźniaka z okazji urodzin i zmarłych z rodziny

Środa ?  17.2.
Godz. 18.00 ?   o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla naszych mam Jadwigi i Marii

Czwartek ? 18.2.
Godz. 10.00  –  o zdrowie i błog. Boże dla Filipa, Magdaleny, Macieja, Tymona, Anny i Emilii z okazji urodzin

Piątek ? 19.2.
Godz. 18.00  – + Irenę, Stanisława, Barbarę Jabłońskicj, Mariana Jarocha i zmarłych z rodziny

Sobota ? 20.2.
godz. 18.00 ? + Halinę w 5 rocz. śmierci, zmarłych z rodzin Bethke i Boniewicz

NIEDZIELA  ? 21.2.
godz.   7.30  –  + Janinę Smykowską w 41 rocz. śmierci oraz zmarłych z  rodzin Smykowskich i  Majrowskich
godz. 10.00 –   + Ireneusza Oltera w 28 rocz. Śmierci, Zdzisława i zmarłych z rodziny
godz. 11.30  –  + Kazimierza Matelskiego w 14 rocz. śmierci, Mirosława i Krystynę Ziółkowską
godz. 17.30  –  + Annę, Franciszka, Andrzeja i Elżbietę oraz zmarłych z rodziny