Ogłoszenia Parafialne 21.02.2016 ? II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania rozważamy ewangelijną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.
 1. Dziś o godz. 16.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo drogi krzyżowej:
  – dla dzieci o godz. 17.00
  – dla młodzieży i dorosłych o godz.18.3
  Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.
 1. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego miłosierdzia, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszą Świętą.
 1. Niech również wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy w 4 niedzielę Wielkiego Postu pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i dobrego przygotowania się do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła ? do specjalnych puszek można wrzucać ofiary na ten cel.
 1. Jutro przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.
 1. Katecheza dla dzieci komunijnych w czwartek o godz. 17.00, a dla młodzieży klas III również w czwartek o godz. 18.00
 1. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów i wiadomości z życia Kościoła. Serdecznie dziękuję za składane ofiary.
 1. Parafia nasza, w Roku Miłosierdzia organizuje pielgrzymkę do Rzymu i miejsc pielgrzym- kowych we Włoszech w dniach 20 ? 29 czerwca br. Zgłoszenia w zakrystii, program wywieszony w gablocie.

INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek   ? 22.2.
Godz. 18.00  –  + Mariana Siegerta w rocz. urodzin

Wtorek ? 23.2.
Godz.  18.00  –  w pewnej intencji

Środa ?  24.2.
Godz. 18.00 ?   o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Marii i Cezarego w rocz. ślubu oraz o błog. Boże dla ich dzieci

Czwartek ? 25.2.
Godz. 10.00  –  + Wacława Cieślika

Piątek ? 26.2.
Godz. 18.00  – + Zytę Hass w 1 rocz. śmierci, Jana, Grzegorza i zmarłych z rodziny

Sobota ? 27.2.
godz. 18.00 ? + Kazimierza Zubka w rocz. urodzin i zmarłych z rodziny

NIEDZIELA  ? 28.2.
godz.   7.30  –  + Jana Dolatowskiego w 1 rocz. śmierci
godz. 10.00 –   + Wilhelminę Lubianiec w 1 rocz. śmierci i zmarłych z rodz. Kruszelewicz
godz. 11.30  –  z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Anny i Wojciecha w 35 rocz. ślubu oraz o błog. Boże w rodzinie
godz. 17.30  –  + Marię Sarnowską, Irenę i Romana Czekanowskich  oraz zmarłych z rodziny