Ogłoszenia Parafialne 9.08.2015 XIX Niedziela Zwykła

  1. Dziś ? dziewiętnasta niedziela w ciągu roku, która w opowiadaniu o podpłomyku Eliasza i w słowach Chrystusa o Chlebie żywym, zachęca nas do częstej Komunii Świętej, bowiem ona daje siłę do dobrego życia wszystkim, którzy przyjmują ją godnie. Dotyczy to zarówno osób pracujących, jak i odpoczywających po pracy, a także tych, którzy nie mogą skorzystać z zasłużonego odpoczynku.
  1. Jutro ? święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. Msza Święta o godz.18.00. Swoimi modlitwami obejmijmy jutro chrześcijan prześladowanych za wiarę w naszych czasach.
  1. W piątek przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika obozu koncentracyjnego w Auschwitz, założyciela Niepokalanowa w Polsce i Japonii. Uroczystości odpustowe w parafii na Osowej Górze . Pielgrzymka piesza z parafii NSPJ z placu Piastowskiego wyrusza o godz. 16.00. Suma odpustowa o godz. 18.00.
  1. W sobotę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 95. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem ?Cudu nad Wisłą?, święto Wojska Polskiego, wprowadzone dla upamiętnienia wspomnianej wcześniej bitwy, oraz błogosławieństwo kwiatów ziół i zbóż. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.30, 11.00 i 18.00.

Obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół i zbóż, odbędzie się przed rozesłaniem na każdej Mszy.

  1. Pragniemy włączyć się w akcję Caritasu ?Z uśmiechem do szkoły? rozprowadzając cegiełki na zakup wyprawek szkolnych i dofinansowanie wyżywienia dzieci w czasie roku szkolnego. Cegiełki można nabyć wychodząc z kościoła.
  1. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, a zarazem do pogłębienia swojej wiary i znalezienia wielu wiadomości o Kościele w świecie, w Ojczyźnie i naszej diecezji. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 VIII ? św. Klara, dziewica, która żyła na przełomie XII i XIII wieku i dała początek II Zakonowi św. Franciszka z Asyżu, nazywanemu także od jej imienia Zakonem Sióstr Klarysek (wspomnienie obowiązkowe);
  • 14 VIII ? św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik obozu koncentracyjnego w Auschwitz, założyciel Niepokalanowa w Polsce i Japonii (wspomnienie obowiązkowe),
  • a także wymienieni już wcześniej Najświętszej Maryi Panny Wniebowzięta i św. Wawrzyniec.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek   ? 10.8.
Godz. 18.00  –  + Krzysztofa Binkowskiego, Wojciecha Skorobochatego i zmarłych z rodziny

Wtorek ? 11.8.
Godz. 18.00 –  + Kazimierza Kaczarewskiego w 10 rocz. śmierci, zmarłych rodziców i rodzeństwo z obojga stron

Środa ?  12.8.
Godz.  18.00 –  + Ryszarda Woźniaka i zmarłych z rodziny

Czwartek ? 13.8.
Godz.- 18.00   + Edmunda w 6 rocz. śmierci, Helenę Muszyńskich, Eligiusza, Łucję i Stefana Staroń

Piątek ? 14.8.
Godz. 18.00  ?  + Teresę i Ryszarda Sobczak oraz zmarłych z rodziny

Sobota ?  15.8.
Godz. 7.30  –  + Mariannę, Józefa Danielewskich, Jerzego, Jana i Pelagię Janic
Godz. 11.00 –  + Kazimierza Łosia w rocz. urodzin
Godz. 18.00 ?  + Jadwigę, Wiktora Elwart i zmarłych z rodziny

NIEDZIELA  ? 16.8.   
godz.   7.30  –   + Renatę Werner w rocz. urodzin, Adelę Bugajską i zmarłych z rodziny
godz. 11.00  –   + Franciszka i Wiktorię Karaszkiewicz  i zmarłych z rodziny
godz. 17.30 –   za Parafian