Ogłoszenia Parafialne 2.08.2015 XVIII Niedziela Zwykła

  1. Dziś ? osiemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela sierpnia, miesiąca trzeźwości. Jak przed wiekami Bóg karmił Izraelitów manną, by nie ustali w drodze do ziemi obiecanej, tak nas tu zgromadzonych Pan Jezus posilił Chlebem Eucharystycznym, który dodaje nam sił w dążeniu do nieba. Umocnieni tym pokarmem starajmy się zyskać dziś odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu, gdy objawił mu się Pan Jezus. Każdy, kto pobożnie dziś nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim Ojcze nasz i Wierzę oraz przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, ponadto nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje odpust zupełny.

Postarajmy się też odpowiedzieć na apel biskupów polskich, wzywających nas do trzeźwości i abstynencji w sierpniu.

  1. W czwartek ? pierwszy w tym miesiącu ? święto Przemienienia Pańskiego. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00 Godzina święta i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.18.30 do 21.00. Gorąco zachęcam parafian i gości do uczestnictwa w świątecznej Eucharystii i adoracji. Pamiętajmy, że pragniemy modlić się o pokój na świecie, w ojczyźnie i w naszych rodzinach.
  2. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem ? w środę , czwartek i w sam pierwszy piątek od godz.17.00. Nabożeństwo o godz. 17.30.
  3. Pragniemy włączyć się w akcję Caritasu ?Z uśmiechem do szkoły? rozprowadzając cegiełki na zakup wyprawek szkolnych i dofinansowanie wyżywienia dzieci w czasie roku szkolnego. Cegiełki można nabyć wychodząc z kościoła.
  4. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, a zarazem do pogłębienia swojej wiary i znalezienia wielu wiadomości o Kościele w świecie, w Ojczyźnie i naszej diecezji. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  5. Dzisiaj w Radzie Osiedla, z okazji 71 rocz. Powstania Warszawskiego, pragniemy po- śpiewać pieśni patriotyczne. Chętnych do wspólnego śpiewania zapraszamy na godz. 16.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 4 VIII ? św. Jan Maria Vianney, prezbiter, który będąc proboszczem w Ars, zasłynął jako spowiednik i mąż modlitwy. Żył w latach 1786?1859. Obecnie czczony jest jako patron proboszczów (wspomnienie obowiązkowe);
  • 8 VIII ? św. Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego, nazywanego także od jego imienia Zakonem Dominikanów. Żył na przełomie XII i XIII wieku, ale jego dzieło trwa do dziś (wspomnienie obowiązkowe).

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek   ? 3.8.
Godz. 18.00  –  + Wandę Tomaszewską w 3 rocz. śmierci oraz zmarłych rodziców z obojga stron

Wtorek ? 4.8.
Godz. 18.00 –  + Kazimierza Łosia

Środa ?  5.8.
Godz.  18.00 –  + Henryka Woźniaka w 2 rocz. śmierci

Czwartek ? 6.8.
Godz.- 18.00   + Zytę Hass i zmarłych z rodziny

Piątek ? 7.8.
Godz. 18.00  ?  + Eulalię i Konrada

Sobota ?  8.8.
godz. 18.00 ?  + Helenę, Mieczysława i Ryszarda Mazurek

NIEDZIELA  ? 9.8.
godz.   7.30  –   + Stanisławę, Franciszka Średzińskich, Rozalię, Filipa Malok i zmarłych z rodziny
godz. 11.00  –   + Dariusza Wolnika i zmarłych z rodziny
godz. 17.30 –   + Elżbietę i Jerzego Olszewskich