Ogłoszenia Parafialne 19.07.2015 XVI Niedziela Zwykła

  1. Ewangelia dzisiejszej niedzieli ukazała nam troskę Pana Jezusa o Jego uczniów, zmęczonych wykonywaniem zleconej im przez Niego misji. Pan Jezus jako dobry Pasterz troszczy się również o nas. Niech ta prawda towarzyszy nam zarówno w czasie pracy jak i odpoczynku. Módlmy się też za rolników.
  2. W czwartek ? będziemy obchodzić święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. Pochodziła ze Szwecji i wiele wniosła w życie narodów europejskich, dlatego w 1999 roku Jan Paweł II ogłosił ją patronką Europy. Żyła w XIV wieku, ale przykład jej życia najpierw jako żony i matki, a potem jako zakonnicy, jest ciągle aktualny.
  3. W sobotę przypada święto św. Jakuba Apostoła, nazywanego Jakubem Starszym lub Większym. Jest on drugim męczennikiem po św. Szczepanie. Został ścięty mieczem w 44 roku po narodzeniu Chrystusa. Szczególnym miejscem jego kultu i celem pielgrzymek (udających się także z Polski) jest Santiago de Compostela w Hiszpanii.
  4. Również w sobotę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary ? jeśli to możliwe, w wysokości jednego grosza za każdy przejechany kilometr ? na zakup środków transportu dla misjonarzy. Ofiary te zbierać będziemy do puszek przed kościołem.
  5. Za tydzień, w niedzielę przypada wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. U nas w parafii jest to dzień odpustu. Uroczysta Msza św. o godz. 11.00, którą odprawi Ojciec Władysław Budziak, ze zgromadzenia Ducha Świętego. Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Serdecznie zapraszam.
  6. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, gdzie znajdziemy wiadomości o kościele w świecie, w ojczyźnie i w naszej diecezji. Dziękuję za wszystkie składane ofiary ?Bóg zapłać?

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 20 VII ? bł. Czesław, prezbiter, dominikanin, bardzo mocno związany z Wrocławiem. Tam spoczywają jego relikwie. Żył na przełomie XII i XIII wieku, ale i dziś od niego możemy się uczyć wierności powołaniu ( wspomnienie obowiązkowe);
  • 22 VII ? św. Maria Magdalena, nazywana ?Apostołką Apostołów? z uwagi na to, że zaniosła im radosną wiadomość o zmartwychwstaniu Chrystusa, którego spotkała w poranek wielkanocny (wspomnienie obowiązkowe);
  • 24 VII ? św. Kinga, dziewica, pochodząca z Węgier, znana jako miłosierna pani Ziemi Sądeckiej, żyła w XIII wieku, ale jej kult przetrwał i rozwijał się w ciągu wieków. Kanonizował ją dopiero Jan Paweł II w 1999 roku w Starym Sączu (wspomnienie obowiązkowe).

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek   ? 20.7.
Godz. 18.00  –  + Stelę, Edwarda, Krystynę i zmarłych z rodziny

Wtorek ? 21.7.
Godz. 18.00 –  + Helenę, Józefa, Mariannę i zmarłych z rodziny

Środa ?  22.7.
Godz.  18.00 –  + Adama Wieczorka

Czwartek ? 23.7.
Godz.- 18.00   + Annę w 3 rocz. śmierci, Kazimierza, Ewę, Ireneusza Nowaków

Piątek ? 24.7.
Godz. 8.00  ?  + Grzegorza Bilskiego w 2 rocz. śmierci

Sobota ?  25.7.
Godz. 16.00 ? msza św. ślubna Weroniki i Michała
godz. 18.00 ?  + Dariusza Cytowicza i zmarłych  rodziców z obojga stron

NIEDZIELA  ? 26.7.
godz.   7.30  –   + Jana, Zytę Hass, Grzegorza oraz zmarłych z rodziny
godz. 11.00  – 1.  + Annę Budzyńską
2. za Parafian
godz. 17.30 –   + Zdzisława Oltera w 7 rocz. śmierci, Ireneusza i zmarłych z rodzin2.