Ogłoszenia Parafialne 12.07.2015 XV Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś, w piętnastą niedzielę w ciągu roku, liturgia słowa zwróciła naszą uwagę na obowiązek apostołowania przez wszystkich członków Kościoła, w tym także przez ludzi świeckich. Spotkania naszych parafian z gośćmi przybyłymi do nas na wypoczynek stanowią dobrą okazję do wypełniania tego zadania.
  1. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.
  1. W czwartek obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, nazywane inaczej wspomnieniem Matki Bożej Szkaplerznej. Będzie to dla nas dobra okazja do poznania historii szkaplerza Najświętszej Maryi Panny i podjęcia decyzji o jego noszeniu, a także poznania zakonu karmelitańskiego, szerzącego nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej. Uroczystości odpustowe w naszym dekanacie, w parafii MB z góry Karmel o godz. 18.00, przy ul. Spacerowej.
  1. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, gdzie znajdziemy wiadomości o kościele w świecie, w ojczyźnie i w naszej diecezji. Dziękuję za wszystkie składane ofiary ?Bóg zapłać?
  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp. Wanda Bartkowiak z ul. Smukalskiej Polećmy ją i wszystkich naszych zmarłych  miłosierdziu Bożemu: ?Dobry Jezu??.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 13 VII ? święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy żyli na przełomie X i XI wieku i przez pewien czas przebywali w Tropiu nad Dunajcem z myślą o pociągnięciu tamtejszych mieszkańców do wiary chrześcijańskiej (wspomnienie obowiązkowe);
  • 15 VII ? św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza, który jako przełożony generalny zakonu franciszkanów przyczynił się do jego rozwoju (wspomnienie obowiązkowe);
  • 16 VII ? Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek   ? 13.7.
Godz. 18.00  –  z podz.za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Małgorzaty i Andrzeja w 30 rocz. ślubu oraz ich dzieci

Wtorek ? 14.7.
Godz. 18.00 –  + Elżbietę Lica w 7 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny

Środa ?  15.7.
Godz.  18.00 –  + Tadeusza Grzegorzewskiegow 39 rocz. śmierci, Józefa Hińca oraz zmałych z rodziny

Czwartek ? 16.7.
Godz.- 18.00   o zdrowie i błog. Boże dla Marianny w 93 rocz. urodzin

Piątek ? 17.7.
Godz. 8.00  ?  + Urszulę Jaskólską, zmarłych r rodzin obojga stron oraz Mieczysława, Marię i Stefana Klimczak

Sobota ?  18.7.
Godz. 16.00 ? msza św. ślubna Emilii i Jakuba
godz. 18.00 ?  + Annę i Antoniego Bethke oraz zmarłych z rodziny

NIEDZIELA  ? 12.7.   
godz.   7.30  –   + Teresę, Ryszarda  oraz zmarłych z rodziny Sobczak i Pioch
godz. 11.00  –   + Zytę , Jana Hass, Grzegorza i zmarłych z rodziny
godz. 17.30 –    o zdrowie i błog. Boże dla Mateusza w 18 rocz. urodzin