Ogłoszenia Parafialne – 28.01.2024 IV Niedziela Zwykła

. Ukazany w dzisiejszej Ewangelii Jezus budził lęk i zdumienie wśród słuchających Go i będących świadkami znaków, które czynił. Dzisiaj również Jego Ewangelia spotyka się z różnym przyjęciem; my jednak pragniemy przyjmować ją wciąż otwartym sercem i na co dzień ją wypełniać.

2. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

3. W czwartek wystawienie Najświętszego sakramentu o godz. 16.00. Podczas nabożeństwa otoczymy modlitwą tych, którzy opuścili wszystko, by pójść za głosem Pana, oraz tych, którzy ten głos słyszą, aby nie bali się za nim podążać.

4. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9.00 i 18.00. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać. Godzinę przed wieczorną Mszą Świętą o 17.00, z racji pierwszego piątku miesiąca, okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi świętej. Do południa odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych w naszej parafii. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

5. W sobotę, 3 lutego, z okazji liturgicznego dnia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, poranną Mszę św. o godz. 9.00 odprawimy według formularza o tym Świętym, na zakończenie której pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem. To również pierwsza sobota miesiąca, zatem wspólnie odmówimy modlitwę różańcową.

ž. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W najnowszym „Przewodniku” można przeczytać: „Odrzucić lęk” i „Moc Słowa” – zamyślenie nad niedzielnym Słowem Bożym; „Więcej dostałem niż dałem” – rozmowa z diakonem Dominikiem Dubielem – jezuitą, o radości płynącej z życia radami ewangelicznymi; „Przyjaciel potrzebny od zaraz” – o potrzebie i znaczeniu prawdziwej przyjaźni; „Fidei donum znaczy dar wiary” – o pierwszych misjonarzach z Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Papui Nowej Gwinei.

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jerzego Leśniackiego z ul. Borzenkowskiej, pogrzeb będzie w wtorek 30 stycznia o godz. 13.30 na cmentarzu Nowofarnym przy ul. Artyleryjskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

8. W środę, 31 stycznia w liturgii wspominamy św. Jan Bosko, charyzmatycznego duszpasterza młodzieży i wybitnego pedagoga XIX wieku, który całe życie poświęcił trosce o młodych.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 29. 1.
Godz. 18.00 – + Zygmunta /2/

Wtorek – 30.1.
Godz. 18.00 – + Bożenę Meler w 9 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny

Środa – 31.1.
Godz. 18.00 – + Zygmunta /4/

Czwartek – 1.2.
Godz. 18.00 – + Karolinę w rocz. śmierci, Kazimierza Staszak i zmarłych z rodziny

Piątek – 2.2. ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO
Godz. 9.00 – + Władysława Gomolec
Godz. 18.00 – + Zygmunta / 6/

Sobota – 3.2.
Godz. 09.00 – + Zygmunta /7/
Godz. 18.00 – + Michała Tomczyk w 36 rocz. śmierci i rodziców z obojga stron

NIEDZIELA – 4.2.
Godz. 7.30 – + Jana Bartosika w miesiąc po śmierci
Godz. 10.00 – + Zygmunta/8/
Godz. 11.30 – + Mirosława Czarniaka
Godz. 17.30 – + Piotra Nasalskiego