Ogłoszenia Parafialne – 30.07.2023 – XVII Niedziela Zwykła

1. W najbliższym tygodniu przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję! Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

2. We wtorek, 1 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

3. Tego samego dnia mija 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć. Rozpoczynają się też Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do niedzieli, 6 sierpnia.

5. W piątek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona wszystkich proboszczów.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Podczas Mszy Świętej będziemy prosili przez wstawiennictwo Świętego Jana Marii Vianneya o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej.

W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 oraz podczas pierwszopiątkowego nabożeństwa. Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu w naszym kościele o godz. 18.00.

A w sobotę uczcimy Matkę Najświętszą i powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam tego dnia na Eucharystię i pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 9.00.

7. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu potęgi Bożej. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. W sąsiedniej parafii w Opławcu jest Odpust. Suma odpustowa o godz. 11.30.

8. W tym tygodniu patronują nam:
– Poniedziałek, 31 lipca – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), założyciel zakonu jezuitów.
Wtorek, 1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, założyciel zgromadzenia ojców redemptorystów.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 31.7.
Godz. 18.00 – + Ryszarda i zmarłych z rodziny

Wtorek – 1.8.
Godz. 18.00 + Irenę Matusiak

Środa – 2.8.
Godz. 18.00 – + Barbarę Florek

Czwartek – 3.8.
godz. 18.00 – + Marię Zubek w 110 rocz. urodzin, Kazimierza w34rocz. śmierci, Annę Zubek, Emilię, Jana Chwalskich, Romana Lewandowskiego w 4 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny

Piątek – 4.8.
Godz. 18.00 – + Małgorzatę Kula i Marię Woytynowską

Sobota – 5.8.
Godz. 9.00 – + Jerzego w miesiąc po śmierci
Godz. 18.00 – + Stanisława Łoś w rocz. urodzin i zmarłych z rodziny

NIEDZIELA – 6.8.
Godz. 7.30 – + Ludwika i Michała Malok, Teresę Ryszarda Sobczak i zmarłych z rodziny
Godz. 11.00 – + Henryka Woźniaka w 10 rocz. śmierci
Godz. 17.30 – + Dariusza Wolnika w 22 rocz. śmierci i zmarłych z rodzin Wolników i Repków