Ogłoszenia Parafialne – 23.07.2023 – XVI Niedziela Zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę, w bliskości środowego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Kiedy Papież Franciszek w 2021 roku ustanawiał Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, miał na myśli nie tylko przypomnienie i docenienie ich niezastąpionej roli. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę dzisiejszą niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.

2. Dzisiaj też – zgodnie z zapowiedzią – z racji przypadającego we wtorek liturgicznego wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, będzie błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce po Mszy Świętej o godz. 11.00. Swymi ofiarami do puszek włączymy się w ogólnopolską akcję MIVA, pomoc polskim misjonarzom i misjonarkom przy zakupie środków transportu.

3. We wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem. Ciało św. Jakuba spoczywa w Santiago de Compostela, gdzie licznie udają się pielgrzymi. W tym dniu przypada dzień imienin naszego Pasterza ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Pamiętajmy o naszym Biskupie i o wszystkich, którzy obchodzą swoje imieniny.

4. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Z tej okazji w naszym kościele odprawimy sumę odpustową o godz. 18.00. Będziemy się modlić za wszystkie rodziny z naszej parafii i za tych, którzy wyjechali na wakacje w różne zakątki świata, zwłaszcza dzieci i młodzież. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.

5. W sobotę, 29 lipca, przypada wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza. Kongregacja ds. Kultu Bożego przypomniała, że w ich domu w Betanii Pan Jezus doświadczył rodzinnej atmosfery i przyjaźni. Wpatrujmy się w ich przykład, abyśmy tak samo jak oni otwartym sercem przyjmowali Pana Jezusa, jednocześnie pilnie słuchali Jego nauki i z wdzięcznością przyjmowali łaski, którymi nas obdarza.

6. W tym tygodniu patronują nam:
Poniedziałek, 24 lipca – św. Kinga, córka króla węgierskiego Beli IV

7. W minionym tygodniu w piątek odeszła do wieczności śp. Marta Pospieszyńska z ulicy Mochelskiej we wieku 101 lat. Pogrzeb będzie w sobotę 29.07.2023. 0 godz. 13.00 różaniec, o 13.30 Msza Św. w naszym kościele. Później uroczystości pogrzebowe na cmentarzu przy ul. Kcyńskiej.
Dobry Jezu a nasz Panie…

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 24.7.
Godz. 18.00 – + Zdzisława Oltera w 15 rocz. śmierci

Wtorek – 25.7.
Godz. 18.00 + Krzysztofa Drewkę z okazji imienin

Środa – 26.7.
Godz. 18.00 – + Eugenię Zielińską w 12 rocz. śmierci

Czwartek – 27.7.
godz. 18.00 – + Marcina Wormińskiego w 2 rocz. śmierci

Piątek – 28.7.
Godz. 18.00 – z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Ireny i Bogusława w 50 rocz. ślubu oraz dla dzieci z rodzinami

Sobota – 29.7.
Godz. 18.00 – + Zygmunta Marlewskiego

NIEDZIELA – 30.7.
Godz. 7.30 – + Barbarę Florek
Godz. 11.00 – + Mariannę i Bolesława Matuszaków, Annę i Aleksego Matusiak oraz zmarłą Irenę
Godz. 17.30 – za Parafian