Ogłoszenia Parafialne – 20.02.2022 – VII Niedziela Zwykła

1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.

2. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.

3. W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.

4. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” można przeczytać: „Być jak Bóg” i „Kłopot z miłowaniem nieprzyjaciół” – rozważanie Słowa Bożego; „Caritas Polska dla chorych w Jemenie” – o możliwości wspierania tego szlachetnego dzieła; „Gdy spowiednik nie rozumie lub rani” – o możliwości a nawet potrzebie zmiany spowiednika; „Niedziela do odhandlowania” – problem niedzielnych zakupów. Zachęcamy do nabycia i czytania.

5. Trwają zapisy dzieci na nowy rok szkolny 2022/2023 w katolickim, publicznym Przedszkolu Dzieciątka Jezus w Bydgoszczy przy parafii p.w. Św. Urszuli Ledóchowskiej.Szczegóły zapisu na plakacie w gablocie.

6. W tym tygodniu patronuje nam:
– środa, 23 lutego – Święty Polikarp (I/II w.), uczeń Świętego Jana, biskup Smyrny, męczennik za wiarę.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 21.2.
Godz.18.00 – + Jana Brzezińskiego

Wtorek – 22.2
Godz.18.00 – + Edmunda Pikul

Środa – 23.2.
Godz. 18.00 – + o łaskę nieba dla Janiny Dziemianiec z okazji pogrzebu

Czwartek – 24.2.
godz. 18.00 – + Zytę Hass w 7 rocz. śmierci, Jana, Grzegorza i zmarłych z rodziny

Piątek 25.2.
Godz. 18.00 – + Jana Brzezińskiego

Sobota – 26.2.
Godz. 18.00 – + Hannę Mazurek

NIEDZIELA – 27.2.
Godz. 7.30 – + Wiesława Jankowskiego w 1 rocz. śmierci
Godz. 10.00 – + Józefa Wedel w 3 rocz. śmierci oraz zmarłych z rodzin Wojciechowskich i Wedel
Godz. 11.30 – o szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla mamy i dziecka
godz. 17.30 – + Zofię, Czesława Piasta w 7 rocz. śmierci i zmarłych z rodzin obojga stron