Ogłoszenia Parafialne – 27.02.2022 – VIII Niedziela Zwykła

1. Dziś ósma niedziela zwykła w roku liturgicznym. Każda niedziela to dzień spotkania z Panem w tajemnicy Eucharystii, wytchnienia od codziennych obowiązków oraz pogłębienia relacji z najbliższymi. Posileni na Świętej Wieczerzy wykorzystajmy dobrze czas dany nam przez Boga.

2 Dziś, w ostatnią niedzielę lutego, tradycyjnie rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.

3. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.

4. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Kapłan posypując nasze głowy, wypowie słowa: „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” (por. Rdz 3,19) lub „Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii” (Mk 1,15). Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia o godz. 9.00 i 18.00.

5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.

6. W Środę Popielcową rozpoczynają się także Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które potrwają do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania o godz. 16.00;
– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30; – w piątek odwiedzimy chorych z Komunią św., prosimy zgłosić w zakrystii.
– w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy św. spotkanie Matek żywego różańca.

8. W sobotę, 4 marca, przypada liturgiczne święto Świętego Kazimierza, królewicza.

9. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w piątki: – wszystkie dzieci na godz.17.00 (katecheza dla dzieci przed I Komunią św. o godz.16.30) – dorosłych, po Mszy Świętej wieczornej o 18.30. – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.30.

10. Każdy dzień o godz. 17.30 modlimy się z różańcem o ustanie inwazji na Ukrainę.

11. W programie kościołów stacyjnych jest też nasz Kościół św. Rodziny, przypada to na dzień 9 marca.

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Widzieć dobro” – rozważanie Słowa Bożego; „Kobieta idąca pod wiatr” – sylwetka Stefanii Łąckiej – kandydatki na ołtarze; „Rytm spowiedzi” – jak często należy korzystać z tego sakramentu?. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik „5 Minut z Bogiem” na każdy dzień marca. Zachęcamy do nabycia i lektury

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 28.2.
Godz.18.00 – o zdrowie i błog. Boże dla Zdzisławy i Henryka

Wtorek – 1.3.
Godz.18.00 – + Jacka Skorupskiego

Środa – 2.3. POPIELEC
Godz. 9.00 – + Wilhelminę i Henryka Lubianiec oraz zmarłych z rodziny
Godz. 18.00 – + Annę Rynkiewicz w miesiąc po śmierci

Czwartek – 3.3.
godz. 18.00 – + Tadeusza Świetlika w 10 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny

Piątek 4.3.
Godz. 18.00 – + Kazimierza i Karolinę Staszak

Sobota – 5.3.
Godz. 18.00 – + Kazimierę Rożek z okazji imienin

NIEDZIELA – 6.3.
Godz. 7.30 – + Marię Bąk w rocz. śmierci oraz zmarłych z rodziny męża Franciszka, syna Franciszka i syna Józefa
Godz. 10.00 – + Danutę i Jana Bułatek
Godz. 11.30 – + Stanisławę i Kazimierza Łoś i zmarłych z rodziny
godz. 17.30 – + Franciszka i Wiktorię Karaszkiewicz, Zdzisławę Wiśniewską i zmarłych z rodziny