Ogłoszenia Parafialne – 23.01.2022 III Niedziela Zwykła

1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte”. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.

2. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

3. W środę, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.

4. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

5. W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.

6. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę, do skarbonek i podczas Mszy św. kolędowych, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

7. Wychodząc z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki”, w którym warto przeczytać: „Klucz do księgi” – rozważanie Słowa Bożego; „Granice Kościoła czy Kościół bez granic?” – znaczenie Kościoła; „Chrzestni – czas na ważne decyzje?” – wymagania wobec kandydatów na Rodziców chrzestnych. Zachęcamy do lektury

8. W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 24 stycznia – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy;
– środa, 26 stycznia – Święci Biskupi Tymoteusz i Tytus (I w.), bliscy współpracownicy Świętego Pawła Apostoła;
– piątek, 28 stycznia – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.

9. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającej drugi tydzień ferii zimowych, życzymy dobrego wypoczynku, dużo radości, pięknych wrażeń i dobrej słonecznej zimowej pogody.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 24.1.
Godz.18.00 – + Kazimierza w 66 rocz. śmierci Władysławę Wójtowicz, Halinę i Franciszka Witaszek

Wtorek – 25.1.
Godz.18.00 – + zmarłych Rodziców, Braci i Dziadków Rafińskich, Rodziców i Leonarda Raniszewskich

Środa – 26.1.
Godz. 18.00 – + Łucję /26/

Czwartek – 27.1.
G
odz. 18.00 – + Eligiusza w 9 rocz. śmierci, Helenę, Edmunda Muszyńskich, Ireneusza Łucję, Stefana Staroń i zmarłych z rodziny

Piątek – 28.1.
Godz. 18.00 – + Jana Brzezińskiego w miesiąc po śmierci

Sobota – 29.1.
Godz. 18.00 – z podz. za odebrane łaski z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Ewy i Zdzisława w 40 rocz. ślubu oraz o błog. dla dzieci z rodzinami

NIEDZIELA – 30.1.
Godz. 7.30 – + za zmarłych z rodzin Janic i Danielewskich
Godz. 10.00 – + Łucję /30/
Godz. 11.30 – + Jadwigę i Wacława Cieślik
Godz. 17.30 – o zdrowie i błog. Boże dla Zenobii