Ogłoszenia Parafialne – 16.01.2022 II Niedziela Zwykła

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

2. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu. To także kolejna rocznica śmierci Sługi Bożego ojca Ignacego Posadzego, współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Głównym zadaniem tej wspólnoty jest troska o życie religijne Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny.

3. Trwa wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Ze względu na trwającą pandemię prosimy parafian z poszczególnych ulic o przybycie na Mszę św. kolędową, podczas której będziemy się wspólnie modlić o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców.

Poniedziałek 17.1 ul. Gościeradzka, Hoffmana, Runowska i Żołędowska.

Wtorek 18.1 ul. Cekcyńska, Mąkowarska, Wąwelska, Smukalska, Szamarzewskiego, Błotna i Piaski

Plan kolędy jest też dostępny na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii.

4. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

5. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer Przewodnika Katolickiego, w którym warto przeczytać: „Smak wina” i „Cuda się dzieją” – rozważanie Słowa Bożego; „Dlaczego mam spowiadać się przed księdzem?” – o Sakramencie Pojednania; „Mała siostra z kraju św. Szarbela” – o zmarłej 27 grudnia w wieku 97 lat, siostrze Barbarze Kassab, polskiej misjonarce w Libanie. Wieczory jeszcze długie więc zachęcamy do czytania.

7. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie: w poniedziałek św. Antoniego – Opata; w środę św. Józefa Sebastiana Pelczara – Biskupa; w piątek św. Agnieszki – Dziewicy i Męczennicy. Wszystkim obchodzącym imieniny życzymy wielu łask Bożych, opieki Maryi i orędownictwa św. Patronów.

8. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającej ferie zimowe, życzymy dobrego wypoczynku, dużo radości, pięknych wrażeń i dobrej słonecznej zimowej pogody.

9. W tym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli do Pana śp. Daniela Łuczak z ul. Smętowskiej i śp. Sylwester Krzyżanowski z ul. Zbrachlińskiej. Módlmy się, aby zostali przyjęci do wiecznej ojczyzny: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek – 17.1.
Godz.18.00 – 1. W intencji mieszkańców ul.Gościeradzkiej, Hoffmanna, Runowskiej i Żołędowskiej o zdrowie i błogosławieństwo Boże
                     2. o zdrowie i szybki powrót do domu dla małej Zosi

Wtorek – 18.1. 
Godz.18.00 – 1. W intencji mieszkańców ulic Cekcyńskiej, Mąkowarskiej Wąwelskiej, Smukalskiej, Szamarzewskiego, Błotnej i Piaski o zdrowie i błog. Boże
                       2. o zdrowie i błog. Boże dla Marka i Marii

Środa – 19.1.
Godz. 18.00 – + Łucję /19/

Czwartek – 20.1.
godz. 18.00 – + Łucję /20/

Piątek – 21.1.
Godz. 18.00 – + Pawła, Kazimierza, zmarłych rodziców i rodzeństwo

Sobota – 22.1.
Godz. 18.00 – + Leokadię w miesiąc po śmierci oraz Józefa Hińca

NIEDZIELA – 23.1.
Godz. 7.30 – + Teresę, Ryszarda Sobczak i Michała Malok
Godz. 10.00 – + Grzegorza Pięte z okazji urodzin i zmarłych z rodziny
Godz. 11.30 – + Łucję /23/
Godz. 17.30 – + Ireneusza Borczona w 8 rocz. śmierci