Ogłoszenia Parafialne – 2.08.2020 XVIII Niedziela Zwykła

1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

3. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

4. W środę zapraszam na godz. 16.30 dzieci, które mają przystąpić do I Komunii św. 30 sierpnia na spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentów św.

5. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Uroczystości odpustowe w parafii Przemienienia Pańskiego na Opławcu o godz. 18.00.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00 i zakończymy Mszą św. o godz. 18.00. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 17.30, a Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.

7. Zachęcam do czytania ?Przewodnika Katolickiego?. Serdecznie dziękuję za pomoc materialna przy malowaniu kościoła. Wszystkim mówię ?Bóg zapłać?.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 8 VIII ? św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego ? dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek ? 3.8.
Godz. 18.00 – + Ludmiłę Jankowiak

Wtorek ? 4.8.
Godz. 18.00 – + Stanisława Błaszkiewicza w 1 rocz. śmierci

Środa ? 5.8.
Godz. 18.00 ? + Kazimierę Rożek

Czwartek ? 6.8.
Godz.18.00 – + za zmarłych rodziców z obojga stron, rodziców chrzestnych i zmarłe rodzeństwo

Piątek – 7.8.
Godz. 18.00 – + Teresę Włoczewską i zmarłych z rodzin obojga stron

Sobota – 8.8.
Godz. 18.00 – + Alinę Krokowską, Ryszarda Woźniaka i zmarłych z rodziny

NIEDZIELA ? 9.8.
Godz. 7.30 – + Teresę, Ryszarda Sobczak, Michała Maloka i zmarłych z rodziny
Godz. 11.00 – + Henryka Woźniaka w 7 rocz. śmierci i Helenę Główczeską
Godz. 17.30 – + Stanisława Łosia z okazji urodzin i zmarłych rodzicó z obojga stron