Ogłoszenia Parafialne – 26.07.2020 XVII Niedziela Zwykła

1. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.

2. W naszych modlitwach, pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o godz. 17.15 powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

4. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

5. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

6. Zachęcamy do czytania ?Przewodnika Katolickiego?, który nabyć możemy wychodząc z kościoła. Numer ten jest z dodatkiem ?5 minut z Bogiem?. Skończyliśmy malowanie kościoła. Pragnę podziękować wszystkim za złożone na ten cel ofiary. Dziękuję firmie p. Mariusza Traczyka, a szczególnie pp. Michałowi Bochenowi, Aleksandrowi Nawrot za malowanie kościoła, za złocenie p. Sebastianowi Bugajowi i Wojciechowi Kozłowskiemu, p. Pawłowi Butkowskiemu za wynajęcie podnośnika, wszystkim paniom, które sprzątały kościół na każdą niedzielę i panom, którzy pomagali w zdejmowaniu i zawieszaniu obrazów po remoncie kościoła. Wszystkim mówimy ?Bóg zapłać?.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 29 VII ? św. Marta, siostra Łazarza i Marii.

  • 31 VII ? św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.

  • 1 VIII ? św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek ? 27.7.
Godz. 18.00 – + Marię Woytynowską

Wtorek ? 28.7.
Godz. 18.00 – + Jana, Marię Harasimowicz, Michała, Monikę Piórko i zmarłych z rodziny

Środa ? 29.7.
Godz. 18.00 ? z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Patrycji i Roberta w 10 rocz. ślubu

Czwartek ? 30.7.
Godz.18.00 – + Kazimierza Zubek

Piątek – 31.7.
Godz. 18.00 – + Adama Rusinka

Sobota – 1.8.
Godz. 15.30 – Msza św. ślubna Joanny i Dominika
Godz. 18.00 – z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Michała w 25 rocz. urodzin

NIEDZIELA ? 2.8.
Godz. 7.30 – + Dariusza Wolnika w 19 rocz. śmierci i zmarłych z rodzin Repków i Wolników
Godz. 11.00 – + Józefa Śliwińskiego w 1 rocz. śmierci
Godz. 17.30 – + Jana Majewskiego w 5 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny