Ogłoszenia Parafialne – 5.07.2020 XIV Niedziela Zwykła

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Jednocześnie informujemy, że od dzisiaj Msze św. w niedzielę sprawowane będą o godz. 7.30, 11,00 i 17.30.

2. W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

3. W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Święty Paweł VI w 1964 roku ogłosił Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora ? Módl się i pracuj! ? to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem (?997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec.

4. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

5. Zachęcamy do czytania ?Przewodnika Katolickiego?, który można nabyć wychodząc z kościoła. Równocześnie informujemy, że od jutra rozpoczynamy malowanie kościoła. Dziękuję pp. Krzysztofowi Pociecha, Józefowi Łuczakowi, Józefowi Lewandowskiemu, Medardowi Jaroch, Marcinowi Mazurek i Dariuszowi Wiatr za uporządkowanie żywopłotu, trawników i przygotowanie kościoła do malowania. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary ?Bóg zapłać?.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 6 VII ? bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo ?Echo Afryki? oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce.

  • 8 VII ? św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, ze Lwowem i z Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania

  • 11 VII ? św. Benedykt (480-547), opat, napisał regułę która stała się podstawą dla wielu rodzin zakonnych na Zachodzie; św. Paweł VI w 1964 roku ogłosił go głównym patronem Europy.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek ? 6.7.
Godz. 18.00 – + Ludmiłę Jankowiak

Wtorek ? 7.7.
Godz. 18.00 – + Zdzisławę Klunder w 8 rocz. śmierci

Środa ? 8.7.
Godz. 18.00 ? + Annę i Franciszka Jagła, Andrzeja i Elżbietę Marcinkowskich oraz zmarłych z rodziny

Czwartek ? 9.7.
Godz.18.00 – + Alinę Krokowską, Ryszarda Woźniaka i zmarłych z rodziny

Piątek – 10.7.
Godz. 18.00 – + Witolda Wydrę w 4 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny

Sobota – 11.7.
Godz. 18.00 – + Teodora Pruszaka w 19 rocz. śmierci, Klarę, Roberta, rodzeństwo i zmarłych z rodziny

NIEDZIELA ? 12.7.
Godz. 7.30 – za Parafian
Godz. 11.00 – z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Małgorzaty i Andrzeja W 35 rocz. ślubu oraz o błog. i miłość dla dzieci
Godz. 17.30 – z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Barbary i Piotra w 35 rocz. ślubu oraz dla dzieci i wnuków