Ogłoszenia Parafialne – 12.07.2020 XV Niedziela Zwykła

1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel ? Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi ? karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie jest Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest Święty Rafał Kalinowski.

3. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.

4. Zachęcam do czytania ?Przewodnika Katolickiego?, który można nabyć wychodząc z kościoła. Dziękujemy za składane ofiary. ?Bóg zapłać?

W tym tygodniu patronują nam:

  • 13 lipca ? Święci Andrzej Świerad (?1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (?1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier.

  • 15 lipca ? św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek ? 13.7.
Godz. 18.00 – + Urszulę Szaefer w 1 rocz. śmierci, Witolda i zmarłych z rodziny

Wtorek ? 14.7.
Godz. 18.00 – + Stanisława Pieczyńskiego w 49 rocz. śmierci

Środa ? 15.7.
Godz. 18.00 ? + Tadeusza Grzegorzewskiego w 44 rocz. śmierci, Józefa Hinca, Jana Bellona i zmarłych z rodziny

Czwartek ? 16.7.
Godz.18.00 – + Mariannę z okazji urodzin, Józefa Piotrowskich oraz zmarłych z rodziców, rodzeństwo z obojga stron

Piątek – 17.7.
Godz. 18.00 – + Elżbietę Lica w 12 rocz. śmierci

Sobota – 18.7.
Godz. 16.00 – z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Krystyny i Jerzego Nowickich w 50 rocz. ślubu oraz o błog Boże dla dzieci z rodzinami.
Godz. 18.00 – + Annę i Antoniego Bethke i zmarłych z rodziny

NIEDZIELA ? 19.7.
Godz. 7.30 – + Stanisławę, Franciszka Średzińskich, Rozalię, Filipa, Michała Malok i zmarłych z rodziny
Godz. 11.00 – o zdrowie i błog. Boże dla Leszka w rocz. chrztu św.
Godz. 17.30 – + Grzegorza Pięte