Zaproszenie od redakcji portalu Katolicka Bydgoszcz

Wielebny Księże Proboszczu,

piszę w imieniu redakcji portalu katolicka.bydgoszcz.pl. Od września prowadzimy ten właśnie portal z nadzieją, że będzie on platformą wymiany informacji pomiędzy katolikami z całej Bydgoszczy.

Poszczególne parafie i organizacje katolickie prowadzą wiele ciekawych inicjatyw. Nasz portal powstał, aby je promować, upowszechniać, gromadzić wokół takich działań wiernych.

Portal katolicka.bydgoszcz.pl to także miejsce, w którym można wyrazić indywidualne poglądy, odczuwa, przemyślenia, czy też publikować teksty szczególnie udanych kazań, przemówień, wykładów. U nas publikować może każdy, świeccy i duchowni, osoby w każdym właściwie wieku. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do zamieszczania wybranych tekstów (odrzucanie zdarza się niezwykle rzadko) i nanoszenia poprawek, w szczególności stylistyczno-językowych.

Nasz portal prowadzony jest pro publico bono. Mamy nadzieję, że będzie to portal wszystkich aktywnych katolików naszego miasta. W zamyśle jest to platforma jednocząca wiernych z różnych parafii, nieraz o różnych poglądach politycznych, czy innej wrażliwości religijnej.

Dzięki portalowi możemy nadać medialny żywot przemyśleniom i działaniom, które nie znajdują wydźwięku w innych mediach. Aby tak się działo, prosimy o pomoc, która przede wszystkim mogłaby polegać na:

a) odwiedzaniu naszego portalu, udostępnianiu artykułów i promowaniu jego czytelnictwa wśród parafian

b) informowaniu o działaniach własnej parafii wartych nagłośnienia i promocji

c) zachęcaniu aktywnych parafian do publikowania na naszym portalu

Zachęcamy Księdza Proboszcza i wikariuszy do dzielenia się swoimi przemyśleniami na temat wydarzeń lokalnych, ogólnopolskich, a nawet ogólnoświatowych. Łączy nas miasto, w którym mieszkamy, ale nie zamykamy się na informacje tylko o naszym mieście.

Chętnie pozwalamy wypowiadać się młodym osobom, które w przeciwnym razie skazane są na uzewnętrznianie się na portalach społecznościowych, gdzie narażeni się na ataki ze strony „znajomych” i nieznajomych. U nas młode osoby chcące się wypowiedzieć i nauczyć pisać, mogą zdobyć pierwsze doświadczenia.

Chętnie udzielimy wskazówek, odpowiemy na wszelkie pytania. W tej chwili przyjmujemy zarówno gotowe teksty jak i notatki, z których tworzymy je sami. Zachęcamy do współpracy.

Proszę przyjąć wyrazy szacunku

Arkadiusz Jarzecki

logo