Ogłoszenia Parafialne 27.09.2015 XXVI Niedziela Zwykła

 1. Dziś – dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Turystyki. Słowo Boże tej niedzieli wzywa nas do unikania zazdrości, nieuczciwego bogacenia się i innych grzechów. Zdaniem Chrystusa – dla człowieka lepsza jest utrata ręki, nogi lub oka niż obraza Boga, pociągająca za sobą karę wieczną w piekle. Starajmy się mądrze korzystać z darów Bożych, w tym także w ramach podróżowania, aby przez to ubogacać swoje wnętrze.
 1. We wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie.
 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek: Msza św. o godz. 18.00 , a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do godz. 21.00. Modlimy się o pokój na świecie , w ojczyźnie i w naszych rodzinach. Znajdźmy czas na prywatną adorację.
  W pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo o godz. 17.30
  Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem października w czwartek i piątek od godz. 17.00. Proszę rodziców by przypomnieli dzieciom o spowiedzi, a także sami z niej skorzystali.
 1. W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, które odbywać się będą przez cały miesiąc w dni powszednie o godz. 17.30 przed Mszą św., a w niedziele – o godz.17.00. Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach. W sobotę po Mszy św. spotkanie Rodziny Różańcowej i wymiana tajemnic.
 1. Za tydzień – dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku i dzień imienin papieża Franciszka.
 1. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, a zarazem do pogłębienia swojej wiary i znalezienia wielu wiadomości o Kościele w świecie, w Ojczyźnie i naszej diecezji. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 28 IX – św. Wacław, męczennik, król czeski, patron Czech i katedry wawelskiej (wspomnienie obowiązkowe);
 • 30 IX – św. Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy przekład Pisma Świętego z języków oryginału na powszechnie wówczas znany łaciński. Zmarł 30 IX 420 roku w Betlejem (wspomnienie obowiązkowe).

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek   – 28.9.
Godz. 18.00  –  dziękczynna, za otrzymane łaski z prośbą o błog. Boże dla całej rodziny

Wtorek – 29.9.
Godz. 18.00 –  z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże w pracy duszpasterskiej

Środa –  30.9.
Godz.  18.00 –  + Grzegorza Bilskiego / msza gregorianska /

Czwartek – 1.10.
Godz.- 18.00 + Grzegorza /2/

Piątek –2.10.
Godz. 18.00  –  + Grzegorza /3/

Sobota –  3.10.
Godz. 16.00 – z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Joanny i Eugeniusza w 25 rocz. ślubu oraz o błog.dla dzieci
godz. 18.00 –  w intencji Ks. Proboszcza z okazji imienin

NIEDZIELA  – 4.10.
godz.   7.30  –   + Teresę, Ryszarda Sobczak oraz zmarłych z rodziny Sobczak
godz. 10.00 –    + Leokadię Wesołek i Jadwigę Cieślik
godz. 11.30  –   + Grzegorza /5/
godz. 17.30  –   + Annę, Franciszka Jagła, Elżbietę i Andrzeja Marcinkowskich oraz zmarłych z rodziny