Ogłoszenia Parafialne 20.09.2015 XXV Niedziela Zwykła

  1. Dziś ? dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku, a zarazem trzecia niedziela września, w którą Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Mamy dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, także z mediów katolickich: TV Trwam, Radia Maryja, a także z programów religijnych w innych mediach. Mamy też sposobność do zastanowienia się nad zagrożeniami, jakie mogą nieść ze sobą mass media, nad dokonywanymi przez nas wyborami programów i przygotowaniem młodego pokolenia do odpowiedzialnego korzystania ze środków przekazu. Dzisiejsza niedziela przypomina nam również obowiązek modlitwy za pracowników środków przekazu i finansowego wspierania mediów katolickich.
  1. Jutro ? święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zachęcamy do modlitwy w intencji celników, którym patronuje św. Mateusz, a także o nowe powołania do służby Bożej i o błogosławieństwo niebios dla dzieła nowej ewangelizacji.
  1. W środę przypada wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera, Czcicieli Ojca Pio zapraszamy na na Mszę św. ku Jego czci.
  1. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, a zarazem do pogłębienia swojej wiary i znalezienia wielu wiadomości o Kościele w świecie, w Ojczyźnie i naszej diecezji. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  1. Ks. Proboszcz z grupą pielgrzymkową z parafii wyjeżdża na pielgrzymkę, gdzie w czwartek i piątek przebywać będą w Lourdes.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
25 IX ? bł. Władysław z Gielniowa, prezbiter, bernardyn, wybitny kaznodzieja i twórca pieśni religijnych w języku polskim, żył na przełomie XV i XVI w. (wspomnienie

INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek   ? 21.9.
Godz. 18.00  –  o zdrowie i błog. Boże dla Ks. Mateusza w dniu imienin

Wtorek ? 22.9.
Godz. 18.00 –  + Kazimierza Łosia

Środa ?  23.9.
Godz.  18.00 –  + Wacława i Helenę Bandura

Czwartek ? 24.9.
Godz.- 18.00 + Zygmunta Mrozińskiego w 29 rocz. , Bronisława, Kazimierza i zmarłych rodziców z obojga stron

Piątek ?25.9.
Godz. 18.00  ?  + Elżbietę, Mateusza Balcerowicz

Sobota ?  26.9.
godz. 18.00 ?  + rodziców Józefa i Stanisławę Szczerba

NIEDZIELA  ? 20.9.   
godz.   7.30  –   + Alojzego i Martę Mróz oraz zmarłych z rodziny
godz. 10.00 –    o zdrowie i błog. Boże dla Hani i Marka w 1 rocz. ślubu oraz o błog. dla Jasia
godz. 11.30  –   + Alfredę Wiśniewską w 19 rocz. śmierci
godz. 17.30  –    z podz. za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże dla Doroty i Leszka w 23 rocz. ślubu oraz o łaski dla córek