Ogłoszenia Parafialne 23.08.2015 XXI Niedziela Zwykła

  1. Dziś ? dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku. Nasza obecność w świątyni świadczy o tym, że pragniemy służyć Bogu i na zawsze pozostać przy Chrystusie, który ma słowa życia wiecznego i za umiłowany przez siebie Kościół wydał samego siebie, przez co pouczył nas, jaka powinna być miłość małżonków.
  1. Siedemdziesiąt sześć lat temu został podpisany wrogi Polsce pakt Ribbentrop?Mołotow. Parlament Europejski postanowił, aby w dniu 23 sierpnia obchodzono co roku Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Z tej okazji modliliśmy się dziś za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.
  1. Jutro będziemy obchodzić święto św. Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam ponieść śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.
  1. W środę ? uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 18.00. Dwadzieścia minut przed Mszą Świętą wieczorną ? śpiewać będziemy Godzinki. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę. Byłby to piękny gest z naszej strony, gdybyśmy w środę przed tron naszej Matki i Królowej zanieśli modlitwę w intencji osób uzależnionych od alkoholu z prośbą o wyzwolenie ich z nałogu.
  1. W sobotę ? wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, który zginął za obronę nierozerwalności małżeństwa.
  1. Informujemy, że od niedzieli 6 września Msze św. o godz. 7.30, 10.00, 11.30 i 17.30
  1. Pragniemy włączyć się w akcję Caritasu ?Z uśmiechem do szkoły? rozprowadzając cegiełki na zakup wyprawek szkolnych i dofinansowanie wyżywienia dzieci w czasie roku szkolnego. Cegiełki można nabyć wychodząc z kościoła.
  1. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, a zarazem do pogłębienia swojej wiary i znalezienia wielu wiadomości o Kościele w świecie, w Ojczyźnie i naszej diecezji. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 27 VIII ? św. Monika, matka św. Augustyna, któremu modlitwą i łzami wyjednała u Boga łaskę nawrócenia. Zmarła w Ostii w 387 roku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 28 VIII ? św. Augustyn, biskup i doktor Kościoła, który żył na przełomie IV i V wieku i napisał wiele dzieł teologicznych i apologetycznych (wspomnienie obowiązkowe).

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek   ? 24.8.
Godz. 8.00  –  + Urszulę, Franciszka, Elżbietę, Grażynę Łangowskicj i zmarłych z rodziny

Wtorek ? 25.8.
Godz. 18.00 –  + Edwarda Kwiatkowskiego w 15 rocz. śmierciMarię Wesołowską, Mariannę Nowosławską i zmarłych z rodziny

Środa ?  26.8.
Godz.  18.00 –  + Mariannę i Jana z okazji urodzin oraz zmarłych z rodziny

Czwartek ? 27.8.
Godz.- 18.00 –  z podz. za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże dla Anny i Wojciecha w 10 rocz. ślubu oraz o błog. Boże dla ich dzieci

Piątek ? 28.8.
Godz. 18.00  ?  + Kazimierza Łosia

Sobota ?  29.8.
Godz. 16,00 –  z podz. za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże dla Małgorzaty i Ireneusza w 25 rocz.  ślubu oraz o błog. Boże dla ich córek
godz. 18.00 ?  + Andrzeja w rocz. śmierci, Izabellę Marchwickich, Aleksandra i Halinę Łapuć

NIEDZIELA  ? 30.8.
godz.   7.30  –   + Jana, Zytę Hass, Grzegorza oraz zmarłych z rodziny
godz. 11.00  –   z podz. za odebrane łaski, z Prośbą o błogosławieństwo Ducha Świętego z okazji imienin
godz. 17.30  –    + Aleksandrę Małecką w 20 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny