Ogłoszenia Parafialne – 12.05.2024 – Wniebowstąpienie Pańskie

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17.30, w niedzielę o 17.00

3. W poniedziałek zapraszamy dzieci, przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii świętej na spotkanie na godz. 16.00.

4. W ubiegły piątek rozpoczęliśmy (Jutro rozpoczynamy) bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy przed wieczorną Eucharystią połączoną ze śpiewem Litanii Loretańskiej.

5. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. P

6. W najbliższy piątek, 17 maja, swoją spowiedź będą miały nasze dzieci, które w przyszłą niedzielę po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć w Eucharystii. Zapraszamy do spowiedzi i rodziców tych dzieci. Msza Święta, podczas której dzieci z klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii, będzie w najbliższą niedzielę o godz. 11.30.

7. Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). Każdego dnia przed i po Mszy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej.

8. Parafia na Jachcicach organizuje pielgrzymkę do Szczecina, Świnoujścia, Międzyzdroje, Kamień Pomorski i Kołobrzeg w dniach od 20 do 22 czerwca. Cena 700 zł. Zainteresowani mogą się zgłosić u nas w zakrystii lub bezpośrednio w parafii Jachcice.

9. Diecezjalne Warsztaty Muzyki Liturgicznej przy Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Bydgoskich Piaskach odbędą się już po raz szósty. Poprowadzą je znani nam już Jan Chęsy i Maria Mateja w weekend 24 – 26 maja 2024 r. Warsztaty uznane za diecezjalne dzieło, prężnie rozwijają się pod skrzydłami Matki Trzykroć Przedziwnej. Serdecznie zapraszamy do udziału. Zapisy pod adresem mailowym: wml.bydgoszcz@gmail.com

10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– We wtorek, 14 maja – św. Maciej, dołączony do grona Dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza.
– W czwartek, 16 maja – św. Andrzej Bobola, jezuita i patron naszej ojczyzny, gorliwy kaznodzieja i spowiednik.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 13.5.
Godz. 18.00 – + za zmarłych rodziców Józefę i Stanisława oraz rodzeństwo

Wtorek – 14.5.
Godz. 18.00 – + za zmarłych przodków w czyśćcu cierpiących z obojga stron

Środa – 15.5.
Godz. 18.00 – + za zmarłych przodków w czyśćcu cierpiących z obojga stron

Czwartek – 16.5.
Godz. 18.00 – + Mariana Bojakowskiego

Piątek – 17.5.
Godz. 18.00 – + za zmarłych przodków w czyśćcu cierpiących z obojga stron

Sobota – 18.5.
Godz. 18.00 – + Franciszka Bąk w 30rocz. śmierci, zmarłą żonę Marię, syna Franciszka, syna Józefa i Kazimierza Zycha

NIEDZIELA – 19.5.
Godz. 7.30 – + Teresę, Ryszarda Sobczak, Ludwika, Michała Malok i zmarłych z rodziny
Godz. 10.00 – + Piotra Nasalskiego
Godz. 11.30 – I Komunia Święta za Parafian
Godz. 17.30 – z podz. za odebrane łaski z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Teresy i Artura z okazji rocz. ślubu oraz dla córki z rodziną