Ogłoszenia Parafialne – 3.03.2024 – III Niedziela Wielkiego Postu

1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą.

2. Dziś na godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym,

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Każdy pierwszy czwartek miesiąca jest przypomnieniem tego, co świętujemy w Wielki Czwartek. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Podczas nabożeństwa i Mszy św. będziemy prosić Pana Jezusa Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
– na godz. 17.00, zapraszamy wszystkie dzieci.
– na godz. 18.30, zapraszamy młodzieży i dorosłych.

5. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! Kapłani każdego dnia pół godziny przed Mszą św. służą posługą w konfesjonale.

6. Za dwa tygodnie w „ V Niedzielę Wielkiego Postu” rozpoczną się rekolekcje parafialne.

7. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich.

8. Wspólnota Odnowy w Duchu świętym zaprasza wszystkich chętnych a szczególnie parafian z ul. Piaski, do wspólnego sprzątania naszego kościoła w sobotę na godz. 10.00.

9. Serdecznie zapraszamy do rezerwacji biletów na Koncert z okazji 20 – lecia Diecezji Bydgoskiej, który odbędzie się w Filharmonii Pomorskiej w sobotę 6 kwietnia o godz. 19.00. Bilety w cenie 30 zł zamawiać można u księdza Proboszcza.

10. W liturgii wspominamy w poniedziałek, 4 marca – św. Kazimierza królewicza, gorliwego czciciela Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej powołał Pan do siebie śp. Jadwigę Dębowską we wieku 98 lat z ul. Gościeradzkiej. Pogrzeb w piątek 8 marca o godz. 11.00 różaniec, 11.30 Msza św. o godz. 13.00 uroczystości pogrzebowe na cmentarzu parafialnym, parafii św. Antoniego w Bydgoszczy. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie …

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 4.3.
Godz. 18.00 – + Kazimierza i Karolinę Staszak

Wtorek – 5.3.
Godz. 18.00 – + Marię /8/

Środa – 6.3.
Godz. 18.00 – + Mirosława Czarniaka

Czwartek – 7.3.
Godz. 18.00 – + Stanisławę Nowak i zmarłych z rodziny

Piątek – 8.3.
Godz. 18.00 – + Marię /11/

Sobota – 9.3.
Godz. 18.00 – + zmarłych z rodzin Wójtowiczów, Witaszków, Wegnerów i Muszyńskich

NIEDZIELA – 10.3.
Godz. 7.30 – + Marię Bąk w 14 rocz. śmierci, męża Franciszka, syna Franciszka, syna Józefa i Kazimierza Zycha
Godz. 10.00 – + Alinę Krokowską w 5 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny
Godz. 11.30 – + Marię /13/
Godz. 17.30 – + Jana i Danutę Bułatek