Ogłoszenia Parafialne – 3.09.2023 XXII Niedziela Zwykła

1. Od początku września modlitwy o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały i wychowywały się w pokoju.

2. W poniedziałek, 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszamy na Mszę Świętą w naszym kościele, podczas której będziemy prosić o błogosławieństwo Boże na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy również prosili o liczne i święte powołania kapłańskie również z naszej wspólnoty parafialnej.

Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem przystąpić do zadań, jakie stawia przed nami nowy rok szkolny i katechetyczny.

4. Także wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Najświętszej przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego.

5. W piątek 8 września przypada Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W bydgoskiej Katedrze – Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości to dzień Odpustu. Uroczystości odpustowe o godz. 12.00 dla pielgrzymów i 18.00 – suma odpustowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa.

6. Nadal pielgrzymujemy i gromadzimy się w wielu maryjnych sanktuariach, aby uczyć się Chrystusa, aby rozwijać w sobie wiarę, nadzieję i miłość w szkole Maryi. Ona raz powiedziała Bogu „fiat” i wytrwała w nim do końca. Na Jasnej Górze jak każdego roku gromadzą się dzisiaj rolnicy, harcerze, a także kombatanci.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniom rozpoczynającym naukę. W przyszłą niedzielę rozdamy formularze zgłoszenia dla dzieci klas III, które rozpoczynają przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej oraz dla młodzieży klas VII rozpoczynającej trzyletni okres przygotowania do bierzmowania.

8. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom rozpoczynającym nowy rok szkolny, życzymy Błogosławieństwa Bożego, Światła Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 4.9.
Godz. 18.00 – + Witolda, Sławomira, Tomasza Adamskich i zmarłych z rodziny

Wtorek – 5.9.
Godz. 18.00 + Władysława Pożarskiego w 44 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny

Środa – 6.9.
Godz. 18.00 – + Stefana Karaszkiewicza w 1 rocz. śmierci, zmarłych rodziców Franciszka i Wiktorię oraz teściową Czesławę Wiśniewską

Czwartek – 7.9.
godz. 18.00 – z podz. za odebrane łaski z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Katarzyny, Małgorzaty i Radosława oraz o spokojny wieczny dla Tomasza

Piątek – 8.9.
Godz. 18.00 – + Ks. Kan. Piotra Wegnera w 12 rocz. śmierci oraz za zmarłych Jego rodziców

Sobota – 9.9.
Godz. 18.00 – + Helenę Próchniak, zmarłych rodziców i rodzeństwo

NIEDZIELA – 10.9.
Godz. 7.30 – 1. + Stanisława Woźniaka w miesiąc po śmierci
                     2. z podz. za odebrane łaski z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Danuty i Romana w 40 rocz. ślubu
Godz. 10.00 – + Leonarda Raniszewskiego w 16 rocz. śmierci i ks. Kan. Piotra Wegnera w 12 rocz. śmierci
Godz. 11.30 – o zdrowie i błog. Boże dla Beaty i Simone Goravello w 5 rocz. ślubu oraz dla córki Anny Marii
Godz. 17.30 – + Leszka w rocz. urodzin i Teresę Okońskich