Ogłoszenia Parafialne – 2.07.2023 – XIII Niedziela Zwykła

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym się wydaje, że są niegodni. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wiara, nadzieja i miłość ciągle się pogłębiała i umacniała!

2. W poniedziałek, 3 lipca, obchodzimy święto kolejnego Apostoła – Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…” – także, a może przede wszystkim w wakacje. Wszyscy i wszędzie jesteśmy odpowiedzialni za Kościół. Jako wierzący musimy o tym pamiętać!

3. W lipcu i sierpniu Msze św. w naszym kościele, w niedziele o godz. 7.30, 11.00 i 17.30.

4. W czwartek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

5. W pierwszy czwartek w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od godz. 16.00. Pamiętajmy, że to z Chrystusa ukrytego w Eucharystii, czerpiemy moc do osobistego nawrócenia, umocnienia wiary i gorliwej pobożności.

6. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 oraz podczas pierwszopiątkowego nabożeństwa. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w naszym kościele o godz. 18.00.

7. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach… Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

8. W tym tygodniu patronują nam:
– Sobota, 8 lipca – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wysokiego poziomu wiedzy.

INTENCJE PARAFIALNE

Poniedziałek – 3.7.
Godz. 18.00 – o zdrowie dla tatusia Józefa

Wtorek – 4.7.
Godz. 18.00 + o miłosierdzie Boże dla śp Roberta Kicior

.Środa – 5.7
Godz. 18.00 – + Pawła, Teresę Formela i zmarłych z rodziny

Czwartek – 6.7.
godz. 18.00 – + Paulinę Kokowską

Piątek – 7.7.
Godz. 18.00 – + Barbarę Wyszyńską i Michała Woźniak w 1 rocz. śmierci

Sobota – 8.7.
Godz. 18.00 – + za zmarłych z rodzin Wójtowiczów, Wegnerów, Witaszków i Muszyńskich

NIEDZIELA – 9.7.
Godz. 7.30 – + Ludwika Malok, Stanisławę, Franciszka Średzińskich, Rozalię, Filipa, Michała Malok oraz zmarłych z rodziny
Godz. 11.00 – + Franciszka w 34 rocz. śmierci i Jadwigę w 16 rocz. śmierci Berendt
Godz. 17.30 – + Bożenę Meler i zmarłych z rodziny