Ogłoszenia Parafialne – 18.06.2023 – XI Niedziela Zwykła

1. Ciągle trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Boga i bliźniego.

2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,00. a w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.00.

3. Jeszcze składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do obchodów Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz obchodów Oktawy Bożego Ciała: panom niosącym monstrancję, dziewczynkom sypiącym kwiaty, pocztom sztandarowym i matkom różańcowym, panom prowadzącym kapłana, wspólnotom budującym ołtarze, panu organiście i służbie liturgicznej ołtarza oraz wszystkim wiernym za udział w Procesjach Eucharystycznych i dekorację swoich mieszkań. Niech Chrystus wszystkim wynagrodzi obfitymi łaskami i błogosławieństwem.

4. W piątek, 23 czerwca, będziemy obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wszystkich ojców ze swoimi najbliższymi zapraszam na Msze Świętą o godz. 18.00.

5. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w naszym kościele msza Święta o godz. 9.00.

6. W sobotę 24 czerwca o godz. 11.00 – 15.30 w Arenie przy ul. Toruńskiej (dawna Łuczniczka) nastąpi pod przewodnictwem ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka uroczysta nowenna pt. „W cieniu twej ręki” na rozpoczęcie obchodów XX lecia naszej diecezji. Zapraszamy do licznego działu całych rodzin z dziećmi oraz wiernych z naszej parafii. Dla dzieci przewidziano wiele atrakcji. Chętni do udziału w tej uroczystości proszeni są o podanie tego faktu w zakrystii.

7. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.

8. W środę przypada wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi – zakonnika

9. W lipcu i sierpniu Msze św. w naszym kościele, w niedziele o godz. 7.30, 11.00 i 17.30.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 19.6.
Godz. 18.00 – + Mariana Bojakowskiego w 1 rocz. śmierci

Wtorek – 20.6.
Godz. 18.00 o zdrowie i błog. Boże dla Jarosława i Lilianny w 44 rocz. ślubu

Środa – 21.6.
Godz. 18.00 – + Martę w 30 rocz. śmierci, Ignacego, Henryka Zagrabskich, Urszulę Bartczak, Mieczysławę, Tadeusza, Zbigniewa Czyżewskich

Czwartek – 22.6.
godz. 18.00 – o łaskę przebaczenia grzechów i dar Nieba dla Felicji, Stefana i Bogdana Hojło

Piątek – 23.6.
Godz. 18.00 – + Alicję i Józefa Sikora

Sobota – 24.6.
Godz.. 9.00 –  uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela
Godz. 16.30 – z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Doroty i Roberta w 25 rocz. ślubu i błog. Boże dla dzieci
Godz. 18.00 – + za zmarłych rodziców obojga stron, Wiktora Wysockiego, Marka Kolasińskiego oraz Irię Miklusiak

NIEDZIELA – 25.6
Godz. 7.30 – + Zygmunta Marlewskiego w miesiąc po śmierci
Godz. 10.00 – + za rodziców, braci i zmarłych z rodziny Rafińskich, Leonarda Raniszewskiego i zmarłych rodziców
Godz. 11.30 – + Jana, Marię Syrek, Jana, Melanię, Kamilę Klepczyńskicj i zmarłych z rodziny
Godz. 17.30 – + Helenę w 18 rocz. śmierci i Edmunda Muszyńskich oraz zmarłych z rodziny