Ogłoszenia Parafialne – 6.11.2022 XXXII Niedziela Zwykła

1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć.

2. Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach dzisiaj o godz. 17.00. a w tygodniu o 17.30. Zapraszamy serdecznie do modlitwy za naszych zmarłych .

3. W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła.

4. W środę 9 listopada zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej na Mszę św. na godz. 18.00. po której odbędzie się spotkanie.

5. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msze Święte w naszej świątyni o godz 10.00 i 18.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa. W związku z dniem Święta Niepodległości, który przypada w tym roku w piątek 11 listopada biskup Krzysztof Włodarczyk udziela dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych

6. Za tydzień 13 listopada będziemy obchodzić XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym roku będziemy wspierać Ukrainę naszą modlitwą oraz zebranymi do puszek ofiarami, które zostaną przeznaczone tamtejszym chrześcijanom.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Rozszerzanie wyobraźni” i „Wieczna gwarancja” – rozważanie Słowa Bożego; „Życie zmarłych” – co dalej dzieje się ze zmarłymi w świetle nauki Kościoła?; „Siać mimo wszystko” – o filmie „Prorok” ukazującym postać Prymasa Wyszyńskiego jako duchowego przywódcę Narodu. Zachęcamy do czytania lektury religijnej.

8. W tym tygodniu obchodzimy: w środę Święto Rocznicy Poświecenia Bazyliki Laterańskiej; w czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego – papieża i Doktora Kościoła; w piątek wspomnienie św. Marcina – biskupa  w sobotę wspomnienie św. Jozafata – biskupa i Męczennika.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Czesław Kantowicz z ul. Komierowskiej, którego pogrzeb odbył się w piątek i śp. Ludwik Malok z ul. Borzenkowskiej, którego pogrzeb będzie 8 listopada 2022 o godz. 10.00, różaniec za zmarłego o godz. 9.30. Po Mszy św. ułożenie urny na cmentarzu w Dąbrówce Nowej. Niech wszechmogący Bóg przebaczy im grzechy, aby mogli radować się życiem wiecznym i chwalić Pana na wieki. Dobry Jezu a nasz Panie …

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 7.11.
Godz. 18.00 – 1. + Mariana Bojakowskiego
                      
2. + za wszystkich zmarłych wspominanych wymieniankach

Wtorek – 8.11.
Godz. 18.00 – + za zmarłych z rodzin Błoch, Mitek, Puzio i Maciejewskich

Środa – 9.11.
Godz. 18.00 – + Halinę Malinowską w 4 rocz. śmierci

Czwartek – 10.11.
godz. 18.00 – + Zofię i Kazimierza Sikorskich

Piątek – 11.11. ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Godz. 10.00 – 1. W intencjach Ojczyzny
                      
2. Mariana Parzysz w 21 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny
Godz. 18.00 – + Bronisławę Ornowską w 53 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny

Sobota – 12.11.
Godz. 18.00 – + Stanisława Łoś z okazji imienin

NIEDZIELA – 13.11.
Godz. 7.30 – + Edwarda w 5 rocz. śmierci, Adelę Bugajskich, Renatę i Aleksego Werner
Godz. 10.00 – + Henryka Traczyka w 35 rocz. śmierci
Godz. 11.30 – + Halinę, Antoniego Malinowskich, Jana, Bronisławę Kołodziejskich
Godz. 17.30 – + Stanisława Gaudyn