Ogłoszenia Parafialne – 30.10.2022 XXXI Niedziela Zwykła

1. Przychodzimy do Boga, który – jak zapewnia Księga Mądrości – miłuje nas, a kiedy grzeszymy, strofuje, abyśmy w Niego uwierzyli. On tak „umilował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”. Ten Syn, Jezus Chrystus spogląda dzisiaj na nas, jak kiedyś na Zacheusza. Zwracając sie do każdego z nas po imieniu, mówi: dziś chcę się zatrzymać w domu twojego serca.

2. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu naszej świątyni na wizytacje Księdza Biskupa. Za kwiaty i dekoracje oraz za wszystkie inne prace związane z tą uroczystością.

3. Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz.17.30. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

4. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą sprawowane tak jak w niedzielę o godz. 7.30;10.00; 11.30 i 17.30. Po południu udajemy się na nasze cmentarze, aby uczestniczyć w procesjach żałobnych polecając Miłosiernemu Bogu naszych drogich zmarłych. Pamiętajmy, aby zachować skupienie i ciszę. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem naszej wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. W zakrystii, za naszych drogich zmarłych można składać wymienianki. Różaniec z wymieniankami codziennie od środy o godz. 17.30. Również odprawiana będzie Msza św. za zmarłych, których wypiszemy na naszych kartkach.

5. W środę, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze Święte tego dnia o godz. 9.00 i 18.00. Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę różańcową za naszych bliskich zmarłych na godz. 17.30.

6. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

7. Czwartek 3 listopada jest pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz 16.00.

8. W pierwszy piątek miesiąca. Różaniec za zmarłych o godz. 17.30. o godz., o godz.18.00 Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Spowiedź św. w piątek od godz. 17.00. W piątek rano odwiedzimy chorych z Komunią św. Chorych proszę zgłosić w zakrystii.

9. Sobota, 5 listopada, to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 9.00 – serdecznie zapraszamy!

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Do życia wiecznego prowadzi nas siostra Śmierć” – felieton ks. Redaktora Naczelnego; „Zgorszeni miłosierdziem” – rozważanie Słowa Bożego; „Rozmowy o żałobie” – jak przeżywać smutek i żałobę po stracie bliskiej osoby. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik „5 Minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień listopada”. Zachęcamy do czytania lektury religijnej.

11. W tym tygodniu patronuje nam:

– piątek, 4 listopada – Święty Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, reformator Kościoła, organizator pierwszych seminariów duchownych, wrażliwy na los ubogich.

12. „Wojownicy Maryi” w imieniu Biskupa Ordynariusza zapraszają na Różaniec Święty ulicami Bydgoszczy w sobotę 5 listopada. Rozpoczęcie o godz. 10.30 przy Katedrze Bydgoskiej. Modlitwie przewodniczyć będzie Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk.

13. Parafia pw. Świętego Antoniego na Czyżkówku zaprasza na „Zaduszki Muzyczne”, które odbędą się w dniu 6 listopada 2022 o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie

14. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na film o bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim pt. „Prorok” oraz na spotkanie z odtwórcą roli Panem Sławomirem Grzymkowskim. Projekcja filmu odbędzie się w środę 9 listopada o godz. 18.00 w Kinie Helios. Cena biletu 25 zł. Zapisy pod nr tel. 501 458 293 podanym na plakacie.

15. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 31.10.
Godz. 18.00 – + Zytę, Jana Hass, Grzegorza i zmarłych z rodziny

Wtorek – 1.11. UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
Godz. 7.30 – + za zmarłych z rodz. Machulskich, Nowickich i Krzuszewskich
Godz. 10.00 – + Marcina w 6 rocz. śmierci Edmunda, Marii Koziołkiewicz, Aleksandra, Anielę Uściłowskich i zmarłych z rodziny
Godz.11.30 – + Salomeę, Stanisława Nasalskich, zmarłych Rodziców, Dziadków Nasalskich i Szaefer
Godz. 17.30 – za zmarłych Rodziców, rodzeństwo, dziadków, zmarłych z rodziny oraz przyjaciół i współpracowników

Środa – 2.11. WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH
Godz. 9.00 – + Jana, Melanię, Kamilę Klepczyńskich, Marię, Jana Syrek i zmarłych z rodziny
Godz. 18.00 – 1. + Stanisławę, Kazimierza Łoś i zmarłych z rodziny 2. za dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek – 3.11. I Czwartek
godz. 18.00 – + za wszystkich zmarłych wspominanych w wymieniankach

Piątek – 4.11. I Piątek
Godz. 18.00 – + za wszystkich zmarłych wspominanych wymieniankach

Sobota – 5.11. I Sobota
Godz. 9.00- + za dusze w czyśćcu cierpiące
Godz. 18.00 – + za wszystkich zmarłych wspominanych wymieniankach

NIEDZIELA – 6.11.
Godz. 7.30 – + Kazimierę Rożek z okazji urodzin
Godz. 10.00 – + Helenę, Edmunda Muszyńskich, Eligiusza, Łucję, Ireneusza, Stefana Staroń i zmarłych z rodziny
Godz. 11.30 – + Darię w 19 rocz. śmierci i Stefana Wójtowicz
Godz. 17.30 – + Józefę, Henryka, Urszulę Bartczak, Mariannę i Józefa Zawadzkich