Ogłoszenia Parafialne – 2.10.2022 – XXVII Niedziela Zwykła

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się. Każdego dnia zapraszamy wszystkich na nabożeństwo różańcowe, także kandydatów do bierzmowania codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę o 17.00. Dla dzieci różaniec w tym tygodniu we wtorek i piątek o godz. 16.30.

3. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

4. W poniedziałek 3 października zapraszamy młodzież (młodszą grupę – klasę pierwszą ponadpodstawową) na Mszę św. na godz. 18.00 po której odbędzie się przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

6. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

7. Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości , wydolność płuc i oskrzeli. Badania szczególnie zalecane po przejściu COVID 19. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym w środę 5 października 2022 o godz. 16.00 na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.

8. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz 16.00.

9. W piątek 7 października w święto Matki Bożej Różańcowej Zapraszamy rodziców z dzieci pierwszokomunijne na godz. 16.30. Będą pobłogosławione różańce i wspólna modlitwa różańcowa z dziećmi.

10. W pierwszy piątek miesiąca. nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. o godz. o godz.18.00 Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 17.00. W piątek rano odwiedzimy chorych z Komunią św. Chorych proszę zgłosić w zakrystii.

11. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone na tacę, do skarbonek w świątyni, czy na konto parafialne, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Dodaj nam wiary” – rozważanie Słowa Bożego; „Właściwy kult Matki Bożej” – podpowiedzi Maryi zawarte w objawieniach, jak powinniśmy oddawać Jej cześć; „Palce Bożej Opatrzności” – rozmowa z s. Anną Mroczek o Bożej opiece aniołów stróżów; „Oryginał ze Śląska” – o zmarłym aktorze Franciszku Pieczce. Zachęcamy do czytania.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 3.10.
Godz. 18.00 – + Jadwigę, Wacława Cieślik, Leokadię i Kazimierza Wesołek

Wtorek – 4.10.
Godz. 18.00 – + Mariana Bojakowskiego

Środa – 5.10.
Godz. 18.00 – + Danutę Matusiak, oraz Jana i Dariusza

Czwartek – 6.10.
godz. 18.00 – + Urszulę, Franciszka, Grażynę i Elżbietę Łangowskich

Piątek – 7.10.
Godz. 18.00 – + Tadeusza Kołdeja

Sobota – 8.10.
Godz. 18.00 – + Martę , Ignacego Henryka i Urszulę Zagrabskich oraz Mieczysławę Tadeusza, Zbigniewa Czyżewskich

NIEDZIELA – 9.10.
Godz. 7.30 – + Kazimierę Rożek od córki Renaty
Godz. 10.00 – + za zmarłych dziadków, rodziców, braci i zmarłych z rodziny Rafińskich oraz rodziców i Leonarda Raniszewskich
Godz. 11.30 – + Halinę w 37 rocz. śmierci Franciszka Witaszek oraz Władysławę i Kazimierza Wójtowicz
Godz. 17.30 – + Mariana Bojakowskiego