Ogłoszenia Parafialne – 16.10.2022 XXIX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przypada 44. Rocznica pamiętnego wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową w Rzymie. Z tej racji w naszej Ojczyźnie po raz XXII przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Zapraszamy młodzież naszej parafii do udziału w uroczystej Eucharystii o godz. 13,oo w Bazylice pw. Św. Wincentego a Paulo. Po Mszy św. spotkanie młodzieży z całej diecezji i świętowanie tego dnia z licznymi atrakcjami. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.

2. Każdego dnia zapraszamy wszystkich na nabożeństwo różańcowe szczególnie zapraszamy w czwartek, piątek i sobotę przed wizytacją biskupią na godz. 17.30, w niedzielę o 17.00. Dzieci w tym tygodniu na różaniec przychodzą razem z rodzicami na 17.30

3. Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.

4. W naszej parafii będzie wizytacja biskupia. Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk będzie z nami podczas każdej Mszy św. Podczas wieczornej Mszy św. udzieli młodzieży z naszej parafii Sakramentu bierzmowania.Program wizytacji jest umieszczony za ogłoszeniami.

5. Spotkania z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w poniedziałek i piątek o godz. 18.00 na Mszy św. Zapraszamy również rodziców do wspólnej modlitwy różańcowej za kandydatów do bierzmowania. Spowiedź św. młodzieży, ich świadków i rodziców w piątek od 16.30. W piątek po Mszy św. instrukcja liturgiczna, więc obecność obowiązkowa.

6. Spowiedź św. w tygodniu codziennie pół godziny przed Mszą św. w czwartek i sobotę od 17.00

7. W tym tygodniu patronują nam:
– poniedziałek, 17 października – Święty Ignacy Antiocheński (I/II w.), po Świętym Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;
– wtorek, 18 października – Święty Łukasz, współpracownik Świętego Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia;
– czwartek, 20 października – Święty Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, wykładowca teologii i filozofii, człowiek wielkiego miłosierdzia wobec ubogich;
– sobota, 22 października – Święty Jan Paweł II (1920-2005), papież, wielki czciciel Matki Chrystusa.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Modlitwa do skutku” – rozważanie Słowa Bożego; „Nasz papież w blasku prawdy” – dlaczego zanika pamięć o papieżu, który wpłynął na losy Kościoła i świata?; „Jezus idzie do grzeszników” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem; „Czy nauka spotka się z wiarą?” – praca naukowa noblistów dotyka pytań: kim jest człowiek i skąd się wziął? Zachęcamy do czytania religijnej lektury.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Pan Bóg powołał śp. Małgorzatę Kula z ul. Drzycimskiej. Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu Nowofarnym we wtorek 18 października o godz 10.30. W poniedziałek zapraszamy na różaniec w intencji zmarłej na godz. 17.30. Pamiętajmy o niej w modlitwach i o wszystkich naszych drogich zmarłych. „Dobry Jezu…”

10. Dziękuję wszystkim za troskę o naszą świątynię, a dziś szczególnie tym, którzy pracowali w sobotę przy porządkowaniu terenu około kościoła. Bóg zapłać.

Program wizytacji kanonicznej w dniach 23-24.10.2022

Niedziela 23.10.2022
7.30 Msza św.odprawia ks. Senior – kazanie ks. Biskup
10.00 Msza św. – odprawia ks. Sekretarz – kazanie ks. Biskup
11.30 Msza św. – odprawia ks. Proboszcz – kazanie ks. Biskup

15.30 Spotkanie w klubie ”Familia” przy kawie z grupami:
– rada duszpasterska i ekonomiczna
– ruchy i wspólnoty działające w parafii: (Matki Różańcowe, Odnowa w Duchu Świętym, Kościół domowy, parafialny zespół Caritas, służba liturgiczna)
– przedstawiciele Rada Osiedla PIASKI (2-3) osoby

16.30 Spotkanie ministrantów i ich rodziców

17.30 Msza św. (główna) z udzieleniem sakramentu bierzmowania
– kanoniczne powitanie i modlitwy
– sprawozdanie z życia parafii
– Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania
– poświecenie krzyży i wspólne zdjęcie

19.00 kolacja z kapłanami dekanatu

Poniedziałek 24.10.2022

9.45 spotkanie u Sióstr Szensztackich
10.15 spotkanie z księżmi na plebanii (z ks. Prałatem i z ks. Proboszczem)
11.00 kancelaria
12.00 obiad

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 17.10.
Godz. 18.00 – z podz. za odebrane łaski z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Danuty i Piotra w 25 rocz. ślubu oraz o błog. Boże dla syna Michała

Wtorek – 18.10.
Godz. 18.00 – 1. + Darię w 83 rocz. urodzin i Stefana Wójtowicz 2. + Danutę Kozińską w 5 rocz. śmierci

Środa – 19.10.
Godz. 18.00 – + Witalisa i Marka oraz zmarłych z rodziny

Czwartek – 20.10.
godz. 18.00 – + Krzysztofa i Zygmunta Binkowskich oraz zmarłych z rodziny

Piątek – 21.10.
Godz. 18.00 – o zdrowie i błog. Boże dla Krzysztofa i Mateusza z okazji imienin

Sobota – 22.10.
Godz. 18.00 – z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Sylwii i Andrzeja w 25 rocz. ślubu i syna Patryka

NIEDZIELA – 23.10.
Godz. 7.30 – + Stanisławę, Franciszka Średzińskich, Rozalię, Filipa, Michała Malok i zmarłych z rodziny
Godz. 10.00 – + Stanisława i Salomeę Nasalskich
Godz. 11.30 – + Marię Kosak w 4 rocz. śmierci, Romualda, Edmunda i Irenę
Godz. 17.30 – za Parafian z udzieleniem sakramentu Bierzmowania