Ogłoszenia Parafialne – 14.08.2022 – XX Niedziela Zwykła

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków. Serdecznie witamy wakacyjnych Gości

2. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 .roku. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia tak jak w niedzielę, 7.30, 11.00 i 17.30.

3. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

4. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” można przeczytać: „Unieść spór” i „Trudna Ewangelia” – rozważanie Słowa Bożego; „Odmrożone pielgrzymki” – o ponownym pieszym pielgrzymowaniu na Jasną Górę po pandemijnej przerwie; „Wniebowzięcie czyli dom bez kredytu” – uroczystość, która jest hymnem na cześć ciała ludzkiego. Zachęcamy do nabycia i czytania lektury religijnej.

6. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą dobroć.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.

8. W tym tygodniu patronują nam:
– środa, 17 sierpnia – Święty Jacek, (1200-1257), prezbiter, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej;
– sobota, 20 sierpnia – Święty Bernard, (1090-1153), opat cysterski z Clairvaux we Francji, doktor Kościoła.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 15.8. WNIEBOWZIĘCIE NMP
Godz. 7.30 – + Mariannę, Józefa Danielewskich, Małgorzatę, Jerzego Jana, Pelagię Janic i zmarłych z Rodziny
Godz. 11.00 – z podziękowaniem za odebrane łaski, o zdrowie i błog. Boże dla Martyny i Michała w 6 rocz. ślubu oraz dla Wiesławy i Bogdana w 39 rocz. ślubu i błogosławieństwo w rodzinie
Godz. 15.00 – Msza św. ślubna Weroniki i Kuby
Godz. 17.30 – + Kazimierza z okazji urodzin, Stanisławę Łoś i zmarłych z rodziny

Wtorek – 16.8.
Godz. 18.00 – + Józefa Bąka w rocz. śmierci, zmarłych rodziców Marię i Franciszka oraz brata Franciszka

Środa – 17.8.
Godz. 18.00 – o łaski Ducha Św. dla Katarzyny i Marka

Czwartek – 18.8.
godz. 18.00 – + Bernarda Waszaka

Piątek – 19.8.
Godz. 18.00 – + Tadeusza Kołdeja

Sobota – 20.8.
Godz. 18.00 – z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Małgorzaty i Dariusza w 28 rocz. ślubu oraz o błog. Boże dla dzieci

NIEDZIELA – 21.8.
Godz. 7.30 – + Zytę, Jana Hass, Grzegorza i zmarłych z rodziny
Godz. 11.00 – + za dusze w czyścu cierpiące
godz. 17.30 – + Michała Baranowskiego w 10 rocz. śmierci