Ogłoszenia Parafialne 31.07.2022 – XVIII Niedziela Zwykła

1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

Bardzo serdecznie witamy wszystkich wakacyjnych Gości i życzymy im udanego wypoczynku, duchowego ubogacenia i miłego pobytu pośród nas.

2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

3. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

4. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz 16.00.

5. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo o godz. 17.30. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy o godz. 18.00. Spowiedź św. w piątek od godz. 17.00. W miesiącu sierpniu nie będzie odwiedzin chorych z Komunią Św.

6. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza.

7. W sobotę 6 sierpnia, pierwsza sobota miesiąca, Msza św. o godz 9.00. Po Mszy św. wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Niebezpieczna dolegliwość” – rozważanie Liturgii Słowa Bożego; „Pielgrzymka interwencyjna” – o pielgrzymce papieża Franciszka do Kanady; „Coroczny sierpniowy apel” – czy promowanie abstynencji jest jeszcze skuteczne i zrozumiałe?”; „Synodalny rachunek sumienia” – problemy, z jakimi będziemy musieli się zmierzyć. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik na każdy dzień sierpnia. Zachęcamy do czytania.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 1.8.
Godz. 18.00 – + Tadeusza Kołdej

Wtorek – 2.8.
Godz. 18.00 – + Jana Majewskiego w 6 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny

Środa – 3.8.
Godz. 18.00 – + Czesława Brzezińskiego w rocz. śmierci i zmarłych Jana, Mariana, Zofię Brzezińskich

Czwartek – 4.8.
godz. 18.00 – + Jana Grodnickiego i zmarłych z rodziny

Piątek – 5.8.
Godz. 18.00 – + Tadeusza Kołdej

Sobota – 6.8.
Godz. 9.00 – + Teresę Włoczewską w 14 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny Tylendów i Włoczewskich
Godz. 18.00 – + Stanisława Łoś w rocz. urodzin i zmarłych z rodziny

NIEDZIELA – 7.8.
Godz. 7.30 – + Dariusza Wolnik w 21 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny Wolnik i Repków
Godz. 11.00 – + Henryka Woźniaka w 9 rocz. śmierci
godz. 17.30 – + Danielę Łuczak