Ogłoszenia Parafialne 10.07.2022 – XV Niedziela Zwykła

1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.

2. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).

3. Jutro także przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.

4. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy.

5. Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Wzór miłości” – rozważanie Słowa Bożego; „Seminaria w połączeniu” – o tendencji do łączenia seminariów duchownych różnych diecezji z powodu spadku powołań do kapłaństwa; „Koszty technologii” – problem naszej aktywności i spędzania czasu w internecie.

7. W kruchcie kościoła leżą broszury (praktyczne poradniki dla rodziców) na temat: „Dzieci w wirtualnej sieci”, „Nastolatki w wirtualnym tunelu” i „Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności”. Wydała Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii. Nie będzie ze szkodą dla rodziców, gdy sobie je przeczytają.

8. W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 11 lipca – Święty Benedykt (480-547), opat, twórca reguły zakonnej benedyktynów, patron Europy;

– wtorek, 12 lipca – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (ok. 970-1009), biskup i męczennik, misjonarz na terenach Prus;

– środa, 13 lipca – Święci Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt (I poł. XI w.), życie poświęcili pokucie i surowej ascezie;

piątek, 15 lipca – Święty Bonawentura (1218-1274), franciszkanin, odnowiciel zakonu, później biskup, doktor Kościoła.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 11.7
Godz. 18.00 – + Stanisława Pieczyńskiego w 51 rocz. śmierci

Wtorek – 12.7
Godz. 18.00 – z okazji imienin o zdrowie i błog. Boże dla Weroniki, Anny, Magdaleny i Krzysztofa

Środa – 13.7.
Godz. 18.00 – + Urszulę i Witolda Szaefer

Czwartek – 14.7.
godz. 18.00 – + za dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek – 15.7.
Godz. 18.00 – + Franciszka Hassa

Sobota – 16.7.
Godz. 15.00 – msza św. ślubna Moniki i Michała
Godz. 18.00 – + Mariannę Piotrowską w 100 rocz. urodzin

Niedziela – 17.7.
Godz. 7.30 – o zdrowie i błog. Boże dla Renaty Fausmann w 90 rocz. urodzin
Godz. 11.00 – + Mirosławę Srokosz
godz. 17.30 – z podz. za 70 lat życia, z prośbą o zdrowie i dalsze błog. Boże oraz o opiekę Matki Bożej dla Grażyny