Ogłoszenia Parafialne- 26.06.2022 – XIII Niedziela Zwykła

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy

2. We wtorek, 28 czerwca na godzinę 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na Mszę świętą, po której odbędzie się spotkanie.

3. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

4. W środę 29 czerwca o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie członków Rady Parafialnej.

5. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Po każdej Mszy św. odmawiamy litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.

6. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo o godz. 17.30. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy o godz. 18.00. Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 17.00. W piątek rano odwiedzimy chorych z Komunią św. Chorych proszę zgłosić w zakrystii.

7. W sobotę 2 lipca, pierwsza sobota miesiąca, Msza św. o godz 9.00. Po Mszy św. wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

8. Wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało i oktawę, oraz troszczyli się o godne przeżycie tych uroczystości, składamy najserdeczniejsze podziękowania.

9. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

10. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.

11. Na czas wypoczynku polecamy dobrą lekturę. W tym tygodniu do nabycia „Przewodnik Katolicki” z dodatkiem 5 minut dla Pana Boga.

12. W lipcu i sierpniu Msze św. w naszym kościele, w niedziele o godz. 7.30, 11.00 i 17.30.

13. XVIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę Diecezji Bydgoskiej serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bardzo znanych rekolekcjach w drodze. Wiecej informacji znajdziemy na plakacie w gablotce.

14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności powołał Pan Bóg śp. Mariana Bojakowskiego z ulicy Zbrachlńskiej, którego i wszystkich naszych zmarłych polecajmy miłosierdziu Bożemu. „Dobry Jezu…”.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 27.6.
Godz. 18.00 – + Zytę Hass z okazji urodzin, Jana, Grzegorza i zmarłych z rodziny

Wtorek – 28.6
Godz. 18.00 – + Ks. kan. Piotra Wegner

Środa – 29.6.
Godz. 18.00 – + Ks. kan. Piotra Wegnera i zmarłych rodziców

Czwartek – 30.6. –
godz. 18.00 – + Kazimierza /23/

Piątek – 1.7.
Godz. 18.00 – + Janinę Gackowską

Sobota – 2.7.
Godz. 9.00 – + Kazimierza /25/
Godz. 14.00 – z podz. za odebrane łaski z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Janiny i Ludwika Malok w 70 rocz. ślubu
Godz. 18.00 – + Jacka Skorubskiego

NIEDZIELA – 3.7.
Godz. 7.30 – + Małgorzatę, Jana, Jerzego, Pelagię Janic, Mariannę, Józefa Danielewskich i zmarłych braci
Godz. 11.00 – 1.+ Zofię w 13 rocz. śmierci, Czesława Piasta, oraz o zdrowie i błog. Boże dla Alicji i Janiny
                     
2. + Kazimierza /26/
godz. 17.30 – + Oli Kowalskiej i zmarłych z rodziny