Ogłoszenia Parafialne – 6.02.2022 – V Niedziela Zwykła

1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

2. W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.

3. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia.
Msza Święta w intencji chorych i osób starszych 11 lutego, o godz.11.00. z uroczystym lurdzkim błogosławieństwem.

4W przyszłą środę, 16 lutego na godzinę 18.00 zapraszamy rodziców i dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii św. na Mszę świętą z katechezą dla rodziców, po której odbędzie się spotkanie.

5. W przyszły czwartek, 17 lutego na godzinę 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na Mszę świętą z katecheza, po której odbędzie się spotkanie.

6. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Jak powołuje Jezus ?” i „Owoce zawierzenia” – rozważanie Słowa Bożego; „Spowiadam się i stoję w miejscu” – niebezpieczeństwo zniechęcenia w braku widocznej poprawy przy regularnym korzystaniu z Sakramentu Pojednania. Zachęcamy do nabycia.

7. W tym tygodniu patronuje nam:
– czwartek, 10 lutego – Święta Scholastyka (ok. 480-542), dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta, patrona Europy.

8. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Jan Glazik, zamieszkały przy ul. Błądzimskiej. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 7 lutego o godz. 11.30. na cmentarzu Świętej Trójcy w Bydgoszczy. i śp. Lidla Pokrzywińska z ul. Unisławskiej. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w naszym kościele w poniedziałek 7 lutego o godz. 8.30 modlitwą różańca św., o godz. 9.00 Msza św. i po Mszy św. ułożenie urny do grobu na cmentarzu Najśw. Serca Pana Jezusa. Prośmy, aby Dobry Bóg uwolnił ich od wszelkiego zła i obdarzył wiecznym pokojem: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 7.2.
Godz.18.00 – + Leokadię Hinc

Wtorek – 8.2.
Godz.18.00 – + Jana Brzezińskiego

Środa – 9.2.
Godz. 18.00 – + Ryszarda w 1 rocz. śmierci

Czwartek – 10.2.
godz. 18.00 – o zdrowie i błog. Boże w rodzinie

Piątek 11.2.
Godz. 11.00 – o zdrowie i błog. Boże dla chorych i seniorów z okazji wspomnienia Najśw. Maryi Panny z Lourdes

Sobota – 12.2.
Godz. 18.00 – + Leokadii Hinc

NIEDZIELA – 13.2.
Godz. 7.30 – za Parafian
Godz. 10.00 – + za dusze w czyśćcu cierpiące
Godz. 11.30 – + Bożenę Meler w 7 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny
G
odz. 17.30 – + Hannę Mazurek oraz zmarłych z rodziny