Ogłoszenia Parafialne – 19.12.2021 IV Niedziela Adwentu

 

 

1. Powoli kończy się Adwent. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.

Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą świętą oraz we wtorek od godziny 16.30. Będą też zaproszeni inni księża.

2. Roraty w poniedziałek i środę o godz. 6.30. We wtorek i czwartek Msza święta Adwentowa o godz. 18.00. Bardzo prosimy, aby dzieci przychodziły na Mszę świętą z lampionami.

3. W piątek, w wigilię Bożego Narodzenia Msza św. o godz. 9.00. Na koniec Mszy św. poświęcimy figurki Dzieciątka Jezus do naszych domowych żłóbków. Zabierzemy również do domu Światło Betlejemskie. Nie będzie Mszy wieczornej .

4. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. O północy zapraszamy na pasterkę. Pamiętajmy o przepisach sanitarnych, noszeniu maseczek i dezynfekcji rąk.

5. Msze św. w Boże Narodzenie o godz. 7.30, 10.00, 11.30 i 17.30

6. W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W naszej parafii uroczystość odpustowa Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Suma odpustowa o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy.

7. Podobnie jak przed rokiem, ze względu na trwającą pandemie, po Nowym Roku, spotykać będziemy się z mieszkańcami poszczególnych ulic na Mszy św. i modlić się o błogosławieństwo Boże dla ich mieszkańców. Program podamy w przyszłą niedzielę.

8. Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”. W biurze parafialnym można kupić świece Caritasu i opłatki wigilijne.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 20.12.
Godz. 6.30 – 1. + Jerzego, zmarłych rodziców z obojga stron i zmarłych z rodziny
                    
2. za Parafian

Wtorek – 21.12.
Godz. 18.00 – 1. + Zofię i Czesława Piasta i zmarłych z rodzin obojga stron
                      
2. + Zofię, Władysława i Mirka Zygnerskich, Władysławę, Wiktora, Andrzeja Sikora

Środa – 22.12.
Godz. 6.30 – 1. Za Parafian   
                     2. + ks. Stanisława Wegnera

Czwartek – 23.12.
Godz. 18.00 – + Piotra Witka z okazji urodzin

Piątek – 24.12. WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA
Godz. 9.00 – z podz. za odebrane łaski z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Zdzisławy i Henryka Waźbińskich w 55 rocz. ślubu oraz w intencji dzieci i ich rodzin

Sobota – 25.12. UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA
PASTERKA 1. Barbarę Węgorowskich, Bożenę i Adama Bielak, Janinę i Hannę Łabędzkich
                  
2. za Parafian
Godz. 7.30 – + Zytę, Jana Hass, Grzegorza i zmarłych z rodziny
Godz. 10.00 – + Bronisławę, Jana Kołodziejskich, Halinę i Antoniego Malinowskich
Godz. 11.30 – + Elżbietę i Jerzego oraz zmarłych z rodziny Kwapiszewskich i Kotlęgów
Godz. 17.30 – + Wacława i Jadwigę Durczak i zmarłych z rodziny

NIEDZIELA – 26.12. UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY
Godz. 7.30 – + Kazimierę Rożek
Godz. 10.00 – z podz. za odebrane łaski w Starym Roku oraz o błog. Boże 2022 z prośbą o dalszą opiekę w rodzinie
Godz. 11.30 – SUMA ODPUSTOWA za Parafian
Godz. 17.30 – + za zmarłych Rodziców księdza Zbigniewa + Łucję i Władysława Ponichtera, ks. Michała + Janinę i Jana Andrzejewskich, zmarłego ks. Piotra Wegnera, jego Rodziców i ks. Wojciecha Deluka i jego Rodziców.