Ogłoszenia Parafialne -14.11.2021 -XXXIV Niedziela Zwykła

 1. Dziś w ostatnią niedzielę roku liturgicznego przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Niech Jezus Chrystus Król będzie Panem naszych serc, naszych rodzin, naszej Ojczyzny. Należąc do Chrystusowego Królestwa kierujmy się w codziennym życiu Prawem Tego Królestwa – MIŁOŚCIĄ.

 1. W czwartek zapraszamy na wieczorną Msze św. Rodziców i dzieci, po Mszy będziemy przygotowywać lampiony, które poniesiemy w procesji na Mszy św. Roratniej. Serdecznie Was zapraszamy.

 1. Zachęcamy do czytania ”Przewodnika Katolickiego”, który można nabyć wychodząc z kościoła . W „Przewodniku” warto przeczytać: „Oblicze Chrystusa Króla”; „Królestwo bez granic” – rozważanie Słowa Bożego; „Jezus, inny król” – jak rozumieć dzisiaj Jego tytuł i godność?; „Moje umiłowane dzieci Boże” – ingres biskupa Krzysztofa Włodarczyka do katedry. Zachęcamy do nabycia i lektury.

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Zbawiciela. Wykorzystajmy dobrze ten czas, aby Chrystus, który narodził się w Betlejem – by narodził się w naszych sercach i znalazł w nich godne mieszkanie. Niech Maryja będzie dla nas wzorem oczekiwania i przygotowania naszych serc i rodzin dla Jezusa.

 1. W czasie Adwentu codziennie oprócz niedziel i uroczystości odprawiana jest Msza święta – RORATY o godz. 6:30. w poniedziałek i środę, pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00. Zapraszamy codziennie na Roraty dzieci, młodzież, starszych, każdego kto tylko może.

 1. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki można będzie wziąć dla rodziny codziennie po Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii.

 1. Dzisiaj po Mszach świętych jest ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz uchodźców na polsko-białoruskiej granicy. Bóg zapłać za dary serca.

 1. W tygodniu patronują nam:
  – w poniedziałek św. Cecylia, patronka śpiewu i muzyki kościelnej
  – w środę wspomnienie św. Męczennicy Andrzej Dung-Lang i towarzysze
  – w czwartek św. Katarzyna Aleksandryjska