Ogłoszenia Parafialne 26.09.2021 XXVI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.

2. Papież Franciszek mianował dla diecezji bydgoskiej nowego biskupa, jest nim Biskup Krzysztof Włodarczyk. Pamiętajmy o biskupie nominacie w naszych modlitwach.

3. Jutro Światowy Dzień Turystyki. Wielu z nas w czasie wakacji i urlopów przemierzało różne szlaki, także zagraniczne, odkrywało piękno stworzenia, miejsca szczególnie naznaczone Boża obecnością. Z okazji tego dnia warto promować miejsca związane z duchowością chrześcijańską, które mogą stanowić ukojenie dla zabieganych ludzi.

4. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17:00. Nabożeństwo o godz. 17:30 i Msza św. wynagradzająca o godz. 18:00. Rano odwiedzimy chorych z Komunią św., chorych proszę zgłosić w zakrystii.

W pierwszy piątek zachęcamy też dzieci i młodzież, aby skorzystały ze sakramentu pokuty. W sobotę o godz. 17.15 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryji Panny.

6. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci imłodzież przygotowującą się do sakramentów świętych.

7. Zachęcamy do czytania ”Przewodnika Katolickiego”, który można nabyć wychodząc z kościoła. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik 5 minut z Bogiem na każdy dzień października. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Niechodzący z nami” –  rozważanie Słowa Bożego dzisiejszej niedzieli; „Benedykt XVI w obronie Europy i natury człowieka”; „Kościół – władza – opozycja – Trójkąt wzajemnych korzyści”

8. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 27.9.
Godz. 18.00 – + Alfredę Wiśniewską w 25 rocz. śmierci

Wtorek – 28.9.
Godz. 18.00 – + Monikę, Tadeusza Dziewieńszczyńskich i zmarłych z rodziny

Środa – 29.9.
Godz. 18.00 – Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla ks. Prałata z okazji imienin

Czwartek – 30.9.
Godz. 18.00 – + Zytę, Jana Hass, Grzegorza i zmarłych z rodziny

Piątek – 1.10.
Godz. 18.00 – + Marka Szerłota w 10 rocz. śmierci oraz zmarłych z rodzin Szerłot i Pozorskich

Sobota – 2.10.
Godz. – 18.00 – 1. Z podz. za odebrane łaski, z prośbą o dary Ducha Św. dla Krzysztofa i Mateusza
2. Z podziękowaniem za 90 lat dla Genowefy i z prośbą o dalszą Bożą opiekę

NIEDZIELA – 3.10.
Godz. 7.30 – + Józefę, Mariana i Zbigniewa Bochen oraz zmarłych z rodzin obojga stron
Godz. 10.00 – + Leokadię w 20 rocz. śmierci, Kazimierza Wesołek oraz Jadwigę i Wacława Cieślik
Godz. 11.30 – + Teresę z okazji imienin i Leszka Okońskich
Godz. 17.30 – + Elżbietę, Franciszka Stefanek oraz zmarłych z rodzin Stefanek i Rusek