Ogłoszenia Parafialne 12.09.2021 XXIV Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w niedzielę, 12 września odbędzie się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia, kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Uroczysta msza święta rozpocznie się w niedzielę, 12 września o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Uroczystości będzie przewodniczył kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.
Transmisja na żywo w TVP1, TV Polonia, Telewizja Trwam,

2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

3. W poniedziałek po Mszy Świętej o 18.30 spotkanie rodziców dzieci, które przystąpią do pierwszej komunii św. w tym roku szkolnym.

4. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

5. W środę po Mszy św. o 18.30 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

6. We czwartek po Mszy Świętej o 18.30 pierwsze spotkanie młodzieży i dorosłych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

7. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

8. W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. O godz.10.00 spotkanie ministrantów. Warto przyjść.

9. Zachęcamy do czytania ”Przewodnika Katolickiego”, który można nabyć wychodząc z kościoła. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Patriotyzm Prymasa” – miłość ojczyzny stawiał na drugim miejscu, zaraz po miłości Boga; „Doświadczyły cudu” – żeby matka Róża Czacka i prymas Stefan Wyszyński mogli trafić na ołtarze, musiał wydarzyć się cud; „Przyjaźń wystawiana na próbę” – o przyjaźni kard. Karola Wojtyły i Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

10. W tym tygodniu zmarł Pan Bogdan Bloch. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie.

 

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 13.9.
Godz. 18.00 – + Edmunda Pikula

Wtorek – 14.9.
Godz. 18.00 – 1. + Zygfryda Malinowskiego
2. + Bogdana Blocha

Środa – 15.9.
Godz. 18.00 – 1. + Zofię Machlewską w 1 rocz. śmierci
2. + Stanisławę i Jana Majewskich oraz zmarłych z rodziny

Czwartek – 16.9.
Godz. 18.00 – + Józefa Reszkowskiego z okazji urodzin

Piątek 17.9.
Godz. 18.00 – z podz. za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże dla Małgorzaty, Beaty i Ewy oraz za zmarłego Bogdana Roszczynę w 19 rocz. śmierci

Sobota – 18.9.
Godz. – 18.00 – 1. + Edwarda Cichosza
2. w 20 rocz. urodzin o zdrowie i błog. Boże dla Michała Dolatowskiego, rodzeństwo, rodziców i dziadków

NIEDZIELA – 19.9.
Godz. 7.30 – + Jana Hass w w 20 rocz. śmierci, Zytę, Grzegorza i zmarłych z rodziny
Godz. 10.00 – + Marię Damrath w 20 rocz. śmierci i zmarłych z rodzin obojga stron
Godz. 11.30 – + Mariannę Piotrowską w 4 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny
Godz. 17.30 – + Józefa Galas, Marka Schmidta i zmarłych rodziców z obojga stron