Ogłoszenia Parafialne 22.08.2021 XXI Niedziela Zwykła

1. Życie toczy się monotonnie w swoim normalnym biegu, co jakiś czas obdarzając nas wydarzeniami, które budzą w nas lęk bądź nadzieję. Wystawieni jesteśmy na działanie emocji, z którymi nie zawsze umiemy sobie poradzić. Nieraz boimy się rzeczy lub ludzi, których nie powinniśmy się bać, innym znowu razem lekceważymy to, czym powinniśmy się przejąć. Także w naszej wierze te sytuacje nieraz znajdują swoje odbicie, lecz mimo to nie powinniśmy się poddawać. Wciąż na nowo powinniśmy poznawać siebie i Boga, który pragnie być blisko każdego z nas.

2. Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka.

3. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. Pielgrzymują tam również nasi parafianie. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków. Zapraszamy na różaniec w intencji naszej Ojczyzny o godz. 17.30

4. Powoli kończą się wakacje i urlopy, postawmy sobie pytanie, czy dobrze wykorzystaliśmy ten czas dany nam od Boga?

5. Zachęcamy do czytania ”Przewodnika Katolickiego”, który można nabyć wychodząc z kościoła. Warto w nim przeczytać „Kochać Kościół mimo wszystko” – rozważania niedzielnego Słowa Bożego, „To nie portret” – chrześcijański kult maryjnych obrazów, „Druga i trzecia pora wyboru” – o roztropności w podejmowaniu decyzji. Do „Przewodnika” jest dołączony modlitewnik „5 minut z Bogiem na każdy dzień września”. Zachęcamy do lektury.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 23. sierpnia – św. Róża z Limmy
– we wtorek 24 sierpnia – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł;
– w piątek 27 sierpnia – św. Monika (ok. 332-387), matka św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna;
– w sobotę 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), biskup i doktor Kościoła.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 23.8.
Godz. 18.00 – + Andrzeja Zwolińskiego w 6 rocz. śmierci

Wtorek – 24.8.
Godz. 18.00 – + Edmunda Pikula

Środa – 25.8.
Godz. 18.00 – + Stanisława Matusiak

Czwartek – 26.8.
Godz. 18.00 – z podz. za
odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże oraz opiekę Matki Bożej dla Joanny i Daniela w rocz. Ślubu syna

Piątek – 27.8.
Godz. 18.00 – + Elżbietę Rodewald w 59 rocz. Śmierci, Marię Woytynowską w 2 rocz. Śmierci, Ryszarda Januszewskiego w 1 rocz. śmierci

Sobota – 28.8.
Godz. – 16.00 – Msza św. ślubna Weroniki i Bartosza
Godz. – 18.00 – + Marianna w 6 rocz. śmierci

NIEDZIELA – 29.8.
Godz. 7.30 – + Weronikę, Józefa Osińskich oraz zmarłych ich dzieci
Godz. 11.00 – + Teresą Włoczewską w 19 rocz. śmierci i zmarłych z rodzin Tylendów i Włoczewskich
Godz. 17.30 – + Józefę i Mariana Bochen