Ogłoszenia Parafialne – 16.05.2021 – Wniebowstąpienie

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2. Przez cały maj od poniedziałku do piątku o godz.18.30 nabożeństwo majowe, w sobotę o godz. 17.30, a dzisiaj o godz. 17.00.

3. Wczoraj grupa dzieci przystąpiła po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze. W Białym Tygodniu dzieci wraz z rodzicami i bliskimi będą przychodziły na Mszę Świętą i majowe o godz. 18.0, a w sobotę do Komunii św. przystąpi kolejna grupa dzieci.

4. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży naszej parafii, a szczególnie tej, która w tym roku otrzymała sakrament bierzmowania.

5. Zachęcam do czytania „Przewodnika Katolickiego” oraz dziękuję za wszystkie składane ofiary na utrzymanie kościoła. „Bóg zapłać”

6. Państwu Amelii i Bernardowi Waszak pragnę wyrazić serdeczne podziękowanie za długoletnie sprzątanie naszego kościoła. Niech dobry Pan, któremu swoją pracą troszczyliście się o czystość naszej świątyni, obdarzy Was zdrowiem i siłami utraconymi przez chorobę. Niech Matka Boża nadal ma nad Wami swoją opiekę. Podziękowanie to wyrażam w moim i wszystkich parafian imieniu. „Bóg zapłać”.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Kazimierz Jankowiak z ul Piaski. Miłosierdziu Bożemu polecajmy dusze wszystkich naszych zmarłych. „Dobry Jezu”….

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 17.5.
Godz. 18.00 – + Eugeniuesza Pruszaka

Wtorek – 18.5.
Godz. 18.00 – + Kazimierza w 6 rocz. śmierci Stanisławę Łoś i zmarłych z rodziny

Środa – 19.5.
Godz. 18.00 – + Eugeniuesza Pruszaka

Czwartek – 20.5.
Godz. 18.00 – z podz. za dar kapłaństwa, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla ks. Mateusza w rocz. święceń kapłańskich

Piątek 21.5.
Godz. 18.00 – + Tomasza Bogdan z okazji urodzin

Sobota – 22.5.
Godz. 10.00 – I Komunia
Godz. 12.00 – I Komunia
Godz. – 18.00 – + Władysławy i Mieczysława Łuczak i zmarłych z rodziny

NIEDZIELA – 23.5.
Godz. 7.30 – + Zytę, Jana, Franciszka Hass, Grzegorza i zmarłych z rodziny
Godz. 10.00 – + Mariana /12/
Godz. 11.30 – + Henryka w 30 rocz. śmierci , Tomasza Bogdan i zmarłych z rodziny
Godz. 17.30 – + Franciszka Bąka w rocz. śmierci, syna Franciszka i zmarłych z rodziny