Ogłoszenia Parafialne – 7.02.2021 – V Niedziela Zwykła

1. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.

2. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę.
O godz. 10 Msza św. podczas której będziemy się modlić za chorych i wszystkich seniorów z naszej parafii. Zadbajmy o to, by nasi chorzy którzy mogą, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej. Ze względu na pandemię nie będzie spotkania po Mszy św.

3. Przygotowanie do I Komunii św. dla dzieci klas III w poniedziałek o godz. 17.00, a dla młodzieży przygotowanie do bierzmowania we wtorek o godz. 18.00.

4. Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

4. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Henryk Jarocki z ul. Przechowskiej i śp. Łukasz Ciupak z ul Błądzimskiej. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o naszych zmarłych. „Dobry Jezu…”

W tym tygodniu patronuje nam:

w środę 10 lutego – św. Scholastyka (ok. 480-547), dziewica, siostra św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy, założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 8.2.
Godz. 18.00 – + Henryka Bartczaka w 11 rocz. śmierci, Józefę i zmarłych z rodziny Ulanowskich i Bartczak

Wtorek – 9.2.
Godz. 18.00 – + Mirosawa Woźnickiego w miesiąc po śmierci

Środa – 10.2.
Godz. 18.00 – + Łukasza Ciupak z okazji pogrzebu

Czwartek – 11.2.
Godz. 10.00 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla chorych i cierpiących oraz wszystkich seniorów naszej parafii z okazji wspomnienia MB z Lourdes

Piątek12.2.
Godz. 18.00 – o zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie

Sobota – 13.2.
Godz. – 18.00 – + Irenę w 30 dzień po śmierci i Mariana Jaroch

NIEDZIELA – 14.2.
Godz. 7.30 – za Parafian
Godz. 10.00 – + Pawła Sobeckiego i zmarłych z rodziny
Godz. 11.30 – + Jana Kujawę w 25 rocz. śmierci, Zygfryda Malinowskiego i zmarłych z rodziny
Godz. 17.30 – + Henryka Zagrabskiego w 20 rocz. śmierci, Martę i Ignacego Zagrabskich, Mieczysławę, Tadeusza i Zbigniewa Czyżewskich