Ogłoszenia Parafialne – 21.06.2020 XII Niedziela Zwykła

1. Trwa czerwiec ? miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez odmawianie litanii do Serca Pana Jezusa wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.

2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

3. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem we wtorek Mszą Świętą wigilijną o godz. 18.00. W samą uroczystość Msza Święta o godz. 18.00.

W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

4. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego, choć w innych warunkach jak każdego roku. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Nawet w wakacje można wybrać się na rekolekcje czy pielgrzymkę, a odwiedzając ciekawe miejsca, zwłaszcza w świątyniach, nie tylko podziwiać piękno, ale przede wszystkim oddać cześć Panu całego stworzenia.

5. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

6. Zachęcamy do czytania ?Przewodnika Katolickiego?, który można nabyć wychodząc z kościoła. Dziękujemy również za wszystkie składane ofiary. ?Bóg zapłać?

7. Zmarła śp. Kazimiera Rożek z ul Drzycimskiej. Pogrzeb w czwartek o godz. 11.30 różaniec, o godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa. Po Mszy św. pogrzeb od bramy cmentarnej przy ul Artyleryjskiej
W środę o godz. 17.30 różaniec z śp Kazimierę.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek ? 22.6.
Godz. 18.00 – + Franciszka Hassa

Wtorek ? 23.6.
Godz. 18.00 – z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie dla Danieli i Józefa w 49 rocz. ślubu oraz o błog. Boże dla dzieci z rodzinami

Środa ? 24.6.
Godz. 18.00 ? + Jana Dolatowskiego z okazji imienin oraz za rodziców i rodzeństwo z obojga stron

Czwartek ? 25.6.
Godz.18.00 – + Jana, Melanię, Kamilę Klepczyńskich, Jana, Marię Syrek i zmarłych z rodziny

Piątek – 26.6.
Godz. 18.00 – + za zmarłych braci i zmarłych z rodziny Rafińskich, Aleksandra i Leonarda Raniszewskich

Sobota – 27.6.
Godz. 10.00 – za Parafian, szczególnie za dzieci komunijne
Godz. 18.00 – + Marię Woytynowską

NIEDZIELA ? 28.6.
Godz. 7.30 – z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Ireny i Waldemara w 45 rocz. ślubu oraz o błog. Boże dla Janiny i Ludwika w 68 rocz. ślubu
Godz. 10.00 – + Pawła i Teresę Formela i zmarłych z rodziny
Godz. 11.30 – + Ireneusza Borczona
Godz. 17.30 – + Zytę w dniu urodzin, Jana Hass Grzegorza i zmarłych z rodziny