Ogłoszenia Parafialne – 10.05.2020 – V Niedziela Wielkanocy

Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

3. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci. Msza ze święta w naszym kościele o godz. 18.00.

4. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele oo. jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

5. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, w soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 17.00. Serdecznie zachęcam do udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. Rodziców dzieci szkolnych bardzo proszę o odmawianie litanii w domu , szczególnie proszę rodziców klas III, dzieci, które mają być przygotowane do I Komunii św.

6. Z naszej wspólnoty parafialnej powołał Pan Bóg do siebie śp. Adama Rusinka, organisty z ul Błądzimskiej. Zmarłego śp. Adama jak i wszystkich naszych zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu …….

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 14 V – św. Maciej Apostoł (†około 50, według innych 80), jeden z pierwszych uczniów Jezusa, wybrany został przez Apostołów do ich grona na miejsce Judasza.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 11.5.
Godz. 18.00 – + ks. Kajetana Rybackiego i zmarłych z rodziców

Wtorek – 12.5.
Godz. 18.00 – + za zmarłych rodziców Klementynę i Stanisława oraz zmarłych z rodziny

Środa – 13.5.
Godz. 18.00 – o zdrowie i błog. Boże dla ks. Mateusza z okazji święceń kapłańskich / int. Matki Róż/

Czwartek – 14.5.
Godz.18.00 – + Wiesławę Kufel w 9 rocz. śmierci i zmarłych rodziców z obojga stron

Piątek – 15.5.
Godz. 18.00 – + zmarłych z rodzin Błoch, Mitek i Maciejewskich

Sobota – 16.5.
Godz. 18.00 – + Franciszka Bąka

NIEDZIELA – 17.5
Godz. 7.30 – + Teresę, Ryszarda Sobczak, Michała Malok i zmarłych z rodziny
Godz. 10.00 – + Mariannę w 40 rocz. śmierci, Jana Grzelak i zmarłych z rodziny
Godz. 11.30 – + Ludmiłę Jankowiak / int. Matek Róż/
Godz. 17.30 – + Jana i Zofię Polowczyk