Ogłoszenia Parafialne ? 5.04.2020 ? Palmowa Niedziela

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: ?Hosanna?, a za chwilę będzie wołał: ?Na krzyż z Nim!?. Błogosławieństwo palm na Mszach Świętych.

2. Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Módlmy się za młodzież, aby zawsze pragnęli bliskości z Chrystusem i ciągle odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem.

3. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne i chociaż nie będziemy mogli uczestniczyć, łączmy się duchowo poprzez transmisje radiowe czy telewizyjne.

4. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie ?Chwała na wysokości Bogu? milkną dzwony i organy. Nie będzie tradycyjnej ciemnicy.

5. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Zostanie tylko wystawiona figura zmarłego Chrystusa.

6. Wielka Sobota ? możemy prywatnie adorować Najśw. Sakrament i krzyż Chrystusa Pamiętajmy jednak o wszystkich zasadach walki z koronawirusem. Nie dotykamy krzyża i nie całujemy. Nie może być więcej jak 5 osób w kościele.

7. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa.

8. W Wielkanoc Msze św. o godz. 7.30, 10.00, 11.30 i 17.30.

9. Z bólem serca musimy jednak ogłaszać, że w Eucharystii może uczestniczyć tylko 5 osób. Pamiętajmy o tych, którzy mają swoją intencje mszalną.

10. Dziękuję wszystkim, którzy przekazali ofiary na konto parafialne, czy złożyli ofiary osobiście.

11. Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 18.30 do 19.30 .

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek ? 6.4.
Godz. 18.00 – + Andrzeja Grodnickiego, Jana i zmarłych z rodziny

Wtorek ? 7.4.
Godz. 18.00 – + Alinę Krokowską, Ryszarda Woźniaka i zmarłych rodziców

Środa ? 8.4.
Godz. 18.00 ? + Bogdana Jankowskiego w 2 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny

Czwartek ? 9.4. WIELKI CZWARTEK
Godz.18.00 –

Piątek – 10.4. WIELKI PIĄTEK
Godz. 18.00 – liturgia Wielkiego Piątku

Sobota – 11.4. WIELKA SOBOTA
Godz. 21.00 – 1. + Edwarda Macioszczyka w 20 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny Macioszczyk
2. za Parafian

NIEDZIELA ? 12.4. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Godz. 7.30 – + Leszka w 26 rocz. śmierci i Teresy Okońskich
Godz. 10.00 – + Marię i Annę Zubek
Godz. 11.30 – + Irenę i Lucjana Marczuk oraz Elżbietę Muchowską
Godz. 17.30 – z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Haliny i Pawła w 40 rocz. ślubu i błog. Boże dla syna z rodziną