Ogłoszenia Parafialne 2.12.2018 ? I Niedziela Adwentu

  1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.
  2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy drugi rok duszpasterski związany z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: ?Duch, który umacnia miłość…?. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu.
  3. Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w poniedziałek i środę o godz. 6.30 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Wszyscy przynosimy świece, a dzieci mają lampiony i uczestniczą w procesji na wejście. W pozostałe dni adwentu Msze św. o godz. 18.00. Niech to będzie również czas czuwania i przygotowania na przyjęcie kopii cudownego obrazu Matki Bożej, która nawiedzi naszą parafię 15 marca 2019 r.
  4. We wtorek, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy. Modlimy się za górników, których św. Barbara jest Patronką. Po Mszy św. spotkanie z dziećmi klas III, przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodzicami.
  5. W I czwartek miesiąca, wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu. Wystawienie Najśw. Sakramentu o godz. 16.00 i adoracja do godz. 17.45 po czym Msza św.
  6. W I Piątek miesiąca nabożeństwo wynagradzające Sercu Bożemu o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 17.00.
  7. W sobotę czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msza Święta o godz. 10.00. Zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej. W parafii na Jachcicach uroczystość odpustowa ? suma o godz. 12.00.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać będziemy do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  9. Zachęcam do czytania ?Przewodnika Katolickiego?. W tym tygodniu wymieniliśmy dmuchawę w organach. Cały koszt tej wymiany to 7.000 zł. Dziękuję za wszystkie składane ofiary. ?Bóg zapłać? 

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 7 XII ? św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu i jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła zachodniego, patron pszczelarzy

INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek   ? 3.12.
Godz. 6.30  –  1.  za Parafian
                       2. + Bogdana Lewandowskiego w 13 rocz. śmierci, Krystynę, Bogdana, ks. Czesława i zmarłych z rodziny Lewandowskich

Wtorek ?  4.12.  
Godz.  18.00  –  + Gertrudę, Edwarda, Janusza Banachowicz

Środa ? 5.12.  
Godz.  6.30 –  1. + Stanisławę i Edwarda Kwiatkowskich oraz zmarłych z rodziny
                       2. + Mariannę i Józefa Piotrowskich

Czwartek ? 6.12.
Godz. 18.00  –  + Ewę Nowak w 6 rocz. śmierci oraz zmarłych rodziców z obojga stron

Piątek  – 7.12.
Godz. 18.00  –  + Mariana w 18 rocz. śmierci i Andrzeja Zwolińskich

Sobota –  8.12.
godz.  18.00 ?  +  Mariannę, Jerzego Nawrot, Danutę Nahorską i Krystynę Jankowską

NIEDZIELA  ?  9.12.
Godz.   7.30  –   + Wiesławę Kufel z okazji imienin i zmarłych z rodziny
Godz. 10.00  –  + Janinę w 12 rocz. śmierci, Pawła Wojciechowskich, Małgorzatę, Henryka i zmarłych z rodziny
godz.  11.30  –  + Franciszka, Karolinę Strzałka, Walentego, Łucję i Józefę Niewrzędowskich
Godz. 17.30  –  + Mirosławę Saganowską