Ogłoszenia Parafialne 29.07.2018 ? XVII Niedziela Zwykła

  1. Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Hojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.
  1. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
  1. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. W I Czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00 a zakończenie przed Mszą św. o godz. 17.45. Serdecznie zapraszamy do wspólnej adoracji. Wielu z nas ma czas i mogłoby poświęcić dla Chrystusa.
  1. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  1. W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania od godz. 17.00 Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. Nabożeństwo o godz. 17.30
  1. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Tego dnia będziemy szczególnie modlić się za księży proboszczów, we wspomnienie ich patrona, św. Jana Marii Vianneya. Początek nabożeństwa o godz. 17.15.
  1. Zachęcam do lektury ?Przewodnika Katolickiego?. W tym numerze dodatek ? modlitewnik ?5 minut z Bogiem?. Warto przeczytać artykuły : ?Kapelani powstania warszawskiego? , ?Ksiądz i powstaniec? o słudze Bożym Kardynale Wyszyńskim, czy też artykuł ?Czy istnieje modlitwa w stu procentach skuteczna?. Dziękuję również za składane ofiary na kolektę podczas Mszy św., czy do skarbony pod chórem.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 31 VII ? św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów.
  • 1 VIII ? św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.
  • 4 VIII ? św. Jan Maria Vianney (1786-1859), francuski kapłan, gorliwy spowiednik, patron proboszczów.

INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek   ? 30.7.
Godz. 18.00  –  + Józefę, Antoniego Śliwa, Elżbietę Niestatek oraz dziadków z obojga stron

Wtorek ?  31.7. 
Godz.  18.00  –  + Franciszka Hassa

Środa ? 1.8.
Godz.  18.00  –  + Mirosława Żółtowskiego, Edmunda i zmarłych z rodziny

Czwartek ? 2.8. 
Godz. 18.00  –  + Salomeę, Stanisława, Kacpra Nasalskich i dziadków z obojga stron

Piątek  – 3.8.
Godz. 18.00  –  + Jana Majewskiego w 3 rocz. śmierci oraz zmarłych z rodzin

Sobota –  4.8.
Godz. 16.00 –  msza św. ślubna Katarzyna i Mariusza
godz.  18.00 ?  + Ryszarda Mazurka w 4 rocz. śmierci

NIEDZIELA  ?  5.8.    
Godz.   7.30  –   + Marka Taczyńskiego. Erykę i Henryka Michalczyk oraz Piotra Samuła
godz.  11.00  –  +  Dariusza Wolnika w 17 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny Repków i Wolników
Godz. 17.30  –  + Wandę Tomaszewską w 6 rocz. śmierci, Kazimierza oraz zmarłych rodziców idziadków z obojga stron